Zumba – fitness i taniec w jednym

0
1288
Zumba to sport dla każdego
fot. Pixabay.com

Od jakiegoś czasu zumba bije w naszych klubach fitenss rekordy popularności. Nic dziwnego, to połączenie tańca latynoamerykańskiego z ćwiczeniami fitenssowymi, daje dużo energii oraz pomaga szybko spalić zbędne kilogramy. Jeśli więc szukasz odpowiedniej dla siebie aktywności, sprawdź, ile przyjemności może płynąć z zumby!

Przeczytaj też: https://zaciszerozmaitosci.pl/polaczenie-fitnessu-z-tancem-czyli-dlaczego-warto-zaczac-chodzic-na-zumbe/

Kto pokocha zumbę?

Kolumbijczyk, Alberto Perez, jest twórcą tej specyficznej aktywności fizycznej, jaką jest zumba. Zumba łączy w sobie taniec, gimnastykę, energię, pasję i oraz rytmiczną, rozgrzewającą muzykę. Niewątpliwą zaletą tego rodzaju treningu jest to, że może go pokochać każdy. Bo z zumbą tak właśnie jest – jeśli się już zaczyna chodzić z nią na randki, to wpada się po uszy. Może ją tańczyć osoba młoda i starsza, taka, która nie narzeka na swoją kondycję, a także taka, której ruch i aktywność fizyczna nie są mocną stroną. Nikt przy tym nie musi mieć poczucia rytmu ani posiadać tanecznych umiejętności. Choreografia w rumbie jest bardzo prosta, a ruchy powtarzalne, więc nawet nie zauważamy, kiedy trening zmienia się w świetną zabawę.

Jakie są zalety zumby?

Zumba ma wiele zalet. Bardzo szybko poprawia humor, jeśli akurat zmagamy się z gorszym dniem. Dodaje mnóstwo energii. Szybko zamienia się w dobrą zabawę. A przy tym jest doskonałym treningiem, ułatwiającym pozbycie się zbędnych kilogramów. Trening angażuje mięśnie ud, pośladków, nóg, rąk, brzucha, a więc także te partie ciała, które mają tendencję do gromadzenia tkanki tłuszczowej. Jedna godzina zumby umożliwia spalenie 600 kcal. Regularne uczestniczenie w treningach może więc naprawdę zdziałać cuda i pomóc nam zrzucić te kilogramy, których próbujemy się pozbyć od miesięcy.

Zumba pomaga również odkryć, ile nasze ciało potrafi z siebie dać. Pomaga nam się w nie wsłuchać oraz umożliwia nam zachowanie go w dużej elastyczności i dobrej kondycji. Treningi nigdy nie są nudne. Muzyka i tempo ćwiczeń sprawiają, że nie czujemy monotonii, a każde zajęcia wyglądają inaczej. Ponadto jeśli już ten rodzaj aktywności fizycznej wciągnie nas zupełnie, łatwo znajdziemy ludzi, z którymi będziemy mogli dzielić naszą pasję. Wystarczy rozejrzeć się po sali w klubie fitness. Każdy, kto przychodzi regularnie na zajęcia, prawdopodobnie wpadł po uszy tak samo jak ty!

Zobacz też: http://www.30wtrampkach.pl/jak-dobrac-fryzure-do-ksztaltu-twarzy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here