Jak pogodzić wyjątkowość i pospolitość? 

0
1053
ludzie

Obecnie żyjemy w bardzo rozwiniętych czasach. Z jednej strony wszystkie billboardy i marki zapewniają nas o naszej wyjątkowości, a z drugiej newsy o katastrofach i zamachach terrorystycznych uświadamiają nas jak bardzo kruche jest życie. Jak poradzić sobie ze swoim miejscem na świecie i przekuć je w sukces? Jak pogodzić wyjątkowość i pospolitość? Odpowiadamy! 

Przeczytaj też: https://wlaczsienaprzyszlosc.pl/nie-jestes-nikim-wyjatkowym-ale-jestes-jak-to-pogodzic/

Pod jakim względem jesteśmy wyjątkowi? 

Zapewnienie o własnej wyjątkowości sprawia, wypijemy się być kimś szczególnym. Zwłaszcza kiedy uda nam się osiągnąć sukces. Jako że jesteśmy wyjątkowi, sprawia to, że możemy osiągnąć dużo więcej. Wystarczy, że będziemy pozytywnie myśleć i działać, a nasze marzenia się spełnią. Z drugiej strony jednak ludzi jest 7 miliardów, a miliony wiodą życie bardzo podobne do naszego. W jakim sensie jesteśmy wyjątkowi? 

Swojej wyjątkowości powinniśmy upatrywać siebie samych. Nie powinniśmy szukać jej w sukcesach czy rzeczach zewnętrznych, ale w nas samych. Nie ma nikogo innego, kto byłby identyczny. Nawet, jeżeli posiadamy rodzeństwo bliźniacze, to różni się ono od nas wyglądem, jak i charakter. Nikt inny oprócz nas nie będzie mieć tej samej drogi życiowej. To co się nam przydarzy, przydarzy się tylko nam. Oczywiście podobne przeżycia będzie miało dużo osób na całym świecie, jednak nigdy nie będą one identyczne. 

Choć bardzo nie różnimy się od wielu ludzi, to jesteśmy wyjątkowi. Nie oznacza to, że jesteśmy lepsi od innych. Częstym błędem jest utożsamianie wyjątkowości z wyższością względem innych. Życie, które wiedziemy, chociaż nie musi być pełne skrajnych emocji, jest wyjątkowe. Dlatego właśnie powinniśmy je cenić i w nim upatrywać wyjątkowość. 

Jak pogodzić ze sobą pospolitość i wyjątkowość? 

Odnalezienie się w świecie oraz zbilansowanie poczucia własnej wartości i wyjątkowości jest niezwykle ważne dla dobrego samopoczucia i rozwoju osobistego. Uświadomienie sobie istnienia tych dwóch skrajnie różnych stanów psychicznych jednocześnie pozwala na spojrzenie na świat z perspektywy języki postrzegane swoje życie. Pozwala nam tylko na docenienie życia, ale uświadamia nam że życie jest tylko jedno. Możemy dokonywać więc wyborów, skupiać się na tym co ważne oraz odbudowywać relacje z bliskimi i cenić sobie każdą chwilę. Poczucie naszej wyjątkowości pozwala nam bardziej świadomie budować najlepsze życie. 

Zobacz też: http://vivetargi.pl/wyznacz-cel-i-osiagnij-sukces/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here