Kilka tricków na idealne selfie

0
2201

Selfie idealne naprawdę istnieje. I wcale nie musisz przeznaczyć na jego zrobienie bardzo dużo czasu. Najlepsze ujęcia to te, na których wyglądasz naturalnie. Trzeba dopracować tylko kilka technicznych szczegółów. Poznaj nasze triki na idealne selfie.

Huawei P20 lite – aparat idealny 

Selfie robione są telefonem, dlatego też nikt nie wymaga od nich jakości zdjęć z najlepszych lustrzanek. Co oczywiście nie oznacza, że mają być zamazane lub niewyraźne. Aparaty w smartfonach są coraz lepsze, zatem jeśli jesteś fanem selfie, koniecznie kup taki, który będzie miał świetną jakość i wysokie parametry. Najlepszym przykładem jest wbudowany w Huawei P20 lite aparat, który ma 16 Mpix. To wystarczy, by zdjęcia były wyraźne i dobrze oddawały kolor. 

Co ciekawe, we wbudowanym w Huawei P20 lite aparacie znajduje się efekt Bokeh. Oznacza to, że możesz bardzo ciekawie skadrować zdjęcie, tak by twoja twarz na pierwszym planie była idealnie wyraźna, a tło za tobą ciekawie rozmazane. 

Równie ważne tło 

Najczęściej, robiąc sobie selfie, największą wagę przywiązujemy do swojego wizerunku – tego, jak układają nam się włosy, który profil najlepszy i jak wygląda makijaż. Mniejszą uwagę zwracamy na tło, a w końcu to jest równie ważny element zdjęcia. 

Znajdź takie tło, które będzie dla ciebie najkorzystniejsze. Powinno być wyraźne, najlepiej jasne. Biała ściana zawsze się sprawdzi, jednak poszukaj innych rozwiązań. Błękitne niebo, miejskie wieżowce i tym podobne rzeczy będą ciekawym elementem zdjęcia. 

Światła na plan 

Warto pamiętać także o tym, że zdjęcie powinno być odpowiednio doświetlone. Wiadomo, że przy robieniu spontanicznego selfie nie będziesz mieć ze sobą odbijającej światło planszy. Warto jednak zadbać o to, by plan zdjęciowy był dobrze oświetlony. Właśnie z tego względu taką popularnością cieszą się windy i łazienki – tam z reguły jest najjaśniej. 

Wykorzystaj także światło dzienne. To ono wygląda na fotografiach najbardziej naturalnie. Jeśli nie masz takiej możliwości, spróbuj lekko rozjaśnić zdjęcie w odpowiednich programach i aplikacjach do obróbki zdjęć, ale pamiętaj… 

Filtry z umiarem 

Nic nie wygląda gorzej niż nadmiar filtrów. Nie każdy jest grafikiem i zdjęcia nie zawsze będą dobrze wyglądać po zastosowaniu licznych przeróbek. Będą po prostu sztuczne, zbyt chłodne i przygaszone albo przeciwnie – za bardzo pstrokate i niewiarygodnie nasycone kolorami. Wrażenia sztuczności na selfie trzeba unikać. Za wszelką cenę. 

Baw się dobrze! 

Robienie selfie powinno być świetną zabawą. Przede wszystkim dlatego, że rozbawione zdjęcia, na których uśmiechasz się, cieszysz i jesteś szczęśliwy, zawsze będą wyglądać najlepiej. Dlatego nie frustruj się, jeśli nie wychodzi, tylko rób coraz więcej ujęć w różnych miejscach. Zmieniaj ułożenie ciała, miny, wypróbuj różne profile, odległości i perspektywy. 

Duża liczba zdjęć pozwoli ci wybrać to najlepsze, to, które nadaje się do wrzucenia do profilu na portalu społecznościowym. A samo wybieranie i oglądanie tych mniej udanych ujęć także może być po prostu świetną zabawą! 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here