Jakie zalety posiadają rolety na wymiar?

0
1855

Rolety okienne są przedmiotami niezwykle pożytecznymi, gdyż skutecznie ochraniają przed różnymi rodzajami światła zewnętrznego oraz przed spojrzeniami niepowołanych osób. Są one również łatwe w eksploatacji. Co jednak kiedy posiada się okna o wymiarach niestandardowych? Rozwiązaniem stają się wtedy rolety zamawiane na wymiar.

Rolety do salonu i innych części domu

Okna potrzebują osłony szczególnie w salonie oraz sypialni, bo tam najbardziej przeszkadzać mogą silne promienie słoneczne. W takich pomieszczeniach dobrze sprawdzą się rolety zamawiane na wymiar, ponieważ dopasują się idealnie do okna zwykłego oraz staną się osłoną dla szyb o wymiarach niestandardowych. Mogą być to rolety do okien dachowych, które umieszczone są w specjalnych prowadnicach lub na przykład zrobione z tkaniny łatwo zmywalnej (najlepsze do kuchni), bądź rolety dzień-noc. Opcji jest tutaj naprawdę wiele i wybór zależy tak naprawdę od preferencji osób kupujących oraz stylistyki w jakiej urządza się swoje wnętrza.

Rolety na wymiar

Jeśli chodzi o ich zakup, to jednym ze sposób jest sklep z roletami na wymiar. Na stronie sklepu można znaleźć dokładne instrukcje pomiaru własnych okien, dzięki czemu nie ma żadnych problemów z kolejnymi czynnościami. W odpowiednich miejscach wpisuje się kolejne wymiary, wskazuje wybrane rolety i „wrzuca” do wirtualnego koszyka. Całość przebiega łatwo, szybko i wygodnie. W taki sposób zamawiać można między innymi rolety dzień noc, rzymskie, plisy, czy rolety bambusowe. Rolety zamawiane na wymiar, niczym nie różnią się w montażu od rolet o standardowych wymiarach, a jeśli posiadają kasety – to ich kolorystykę można dobrać do stolarki okiennej. Sam materiał rolet może przepuszczać światło lub dawać całkowite zaciemnienie: rodzaj wybranego materiału zależy od tego, na czym zależy osobie kupującej. Wybierać można spośród rolet wykonanych m.in. z PCV, tkanin czy bambusa. Co ważne, rolety na wymiar, tak jak każde inne, mogą występować w różnorodnych barwach oraz wzorach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here