Niezapomniana wycieczka do Peru

0
1893

Peru to przepiękne i bardzo tajemnicze państwo, które zaspokoi oczekiwania nawet najbardziej wymagających podróżników. Z niniejszego artykułu dowiedzą się Państwo, dlaczego wycieczki do Peru cieszą się w ostatnim czasie tak wielkim zainteresowaniem i co warto zwiedzić w tym tajemniczym kraju.

Wycieczka do kolebki cywilizacji

Jak powszechnie wiadomo, Peru jest kolebką jednej z najstarszych i najciekawszych cywilizacji na świecie. Warte podkreślenia uwagi jest także to, że w Peru znajdziemy nie tylko pustynne tereny wybrzeża, ale również przepiękne górskie szczyty Andów i dziką amazońską dżunglę. Przepiękne i niepowtarzalne krajobrazy wzbogacone są fascynującymi reliktami pozostawionymi przez Inków. Olbrzymie bogactwo kulturowe, smaczna kuchnia i niezapomniany folklor sprawią, że nawet krótkie wycieczki do Peru z https://logostour.pl/kraje/peru dostarczą wielu niezapomnianych wrażeń, które wspominać będziemy latami.

Co warto zwiedzić?

W Peru najczęściej odwiedzanym miejscem przez podróżników z całego świata jest oczywiście Cusco (Machu Picchu), stolica Lima i Arequipa. W ostatnim czasie bardzo dużą popularnością wśród turystów cieszy się także Puno, które położone jest nad przepięknym jeziorem Titicaca.

Oaza Huacachina

Oaza Huacachina zwana również oazą Ameryki to doskonała propozycja dla miłośników fotografii. Oaza znajduje się na pustyni Atacama, która położona jest w regionie Ica. Jest to niewątpliwie jedna z największych atrakcji Peru, która dla każdego oferuje coś ciekawego. To właśnie tutaj można skorzystać z niezapomnianych wycieczek jeepami albo spróbować swoich sił w sandboardingu.

Machu Picchu

Jak powszechnie wiadomo, Machu Picchu to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie. Zaginione miasto Inków jest obowiązkowym punktem każdej wizyty w Peru. Do tajemniczego Machu Picchu najłatwiej dostać się pociągiem z Cuzco albo Ollantaytambo do Aguas Calientes. Pamiętać należy o tym, że do miasta jest limit wejść, dlatego też warto wcześniej zarezerwować swój bilet. Machu Picchu to także najlepsze miejsce w Peru na zakup pamiątek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here