Zatrudnienie pomocy domowej

0
1356

Zatrudnienie pomocy domowej nazywanej potocznie panią do sprzątania z reguły kojarzy się ze zbędną ekstrawagancją ludzi, którzy mają duże domy. Jednak jest to mylne przekonanie, które już powoli odchodzi w zapomnienie. Dzisiaj zupełnie inaczej patrzy się na sprzątanie, a wszystko przez to, jak zmienia się nas sposób życia. Jesteśmy coraz bardziej aktywni, zarówno zawodowo, jak i społecznie. Dlatego może okazać się, że nie mamy czasu na utrzymanie mieszkania w odpowiedniej czystości. Warto jednak wiedzieć, że nawet kiedy sami sprzątamy codziennie, możemy zdecydować się na zatrudnienie pomocy domowej na krótszy okres. Kiedy warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Remont – nie taki straszny jak go malują

Kiedy pyta się przypadkowe osoby o to, jakie czynności domowe sprawiają im najwięcej trudu i których najbardziej nie lubią, bardzo często pada odpowiedź: sprzątanie. A już najbardziej znienawidzone jest sprzątanie po jakichkolwiek pracach remontowych, nawet tych najmniejszych. Nie można się temu dziwić, w końcu remont zawsze wiąże się z większym zabrudzeniem niż zwykle. Szczególnie jeśli wykonywane są duże prace jak np. kucie kafelków czy skuwanie starych tynków lub zrywanie tapet. Wtedy wszystko jest zakurzone, a dodatkowo, niejednokrotnie należy opróżnić remontowane pomieszczenie.

Jednak jak się okazuje, można sobie nieco ułatwić sprzątanie po remoncie, jeżeli będziemy przestrzegać kilku prostych zasad. Przede wszystkim trzeba zabezpieczyć wszystkie ruchomości, jakie pozostaną w pomieszczeniu – meble najlepiej zakryć folią, aby do środka nie dostawał się kurz i nie zostały pobrudzone farbą czy tynkiem. Zaś wszelkie bibeloty, książki czy obrazy najlepiej wynieść z pomieszczenia. Dodatkowo przy takich pracach jak szlifowanie tynków czy nawiercanie otworów w ścianach, warto od razu używać odkurzacza do zbierania pyłów powstających w czasie prac. Najlepiej korzystać ze specjalnych, przemysłowych odkurzaczy, które są o wiele bardziej oporne i pojemniejsze niż odkurzacze do użytku domowego.

Jednak nawet kiedy w czasie remontu staramy się zachować jak najwięcej czystości, a ekipa remontowa ma specjalistyczny sprzęt, to i tak czeka nas wiele sprzątania. Samodzielne sprzątanie może zająć nam wiele godzin, a nawet kilka dni. Dlatego warto zastanowić się nad wynajęciem wykwalifikowanej pomocy domowej, która będzie miała odpowiednią wiedzę na temat tego, jak szybko posprzątać po remoncie, ale będzie także dysponowała lepszymi środkami czyszczącymi, a także będzie umiała odpowiednio je dobrać do czyszczonej powierzchni.

Gdzie znaleźć najlepszą pomoc domową?

Poszukiwania pani do sprzątania zazwyczaj rozpoczynamy od znajomych i rodziny – pytamy ich czy mogą kogoś polecić. Trzeba jednak pamiętać o tym, że jeżeli chcemy zatrudnić kogoś do pomocy przy remoncie, taka osoba musi mieć doświadczenie w podobnych pracach.

Dlatego warto zajrzeć na specjalne strony internetowe, które skupiają wokół siebie osoby oferujące usługi jako pomoce domowe, w tym sprzątanie. Przykładem takiej strony jest serwis www.pomocedomowe.pl, gdzie bez problemu można odnaleźć osobę lub firmę, która w naszej okolicy oferuje interesujące nas usługi. Wystarczy szybka rejestracja na stronie, aby móc przeglądać pełne profile podmiotów ogłaszających się na serwisie, a także, by móc kontaktować się z nimi bezpośrednio, co znacznie ułatwia wybranie osoby, która w przyszłości będzie nam pomagać w sprzątaniu po remoncie. W serwisie można też znaleźć osoby, które oprócz jednorazowych usług oferują regularne sprzątanie domów, mieszkań i biur.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here