Uciążliwy zapach octu – jak się go pozbyć?

0
1516
olejek eteryczny

Ocet, jest to dobry produkt do wykonania domowego środka czystości, który będzie nie tylko radził sobie z zabrudzeniami ale także z każdą powierzchni. Pomimo swoich magicznych właściwości wiele osób powstrzymuje się, ze względu na jego odpychający zapach. Oczywiście z czasem zapach ten przestaje przeszkadzać, ale na początku dla niektórych może być nawet nie do wytrzymania.  Sprawdź jak się go pozbyć!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-pozbyc-sie-zapachu-octu/

Ocet – zbawienny środek czystości dla każdego rodzaju powierzchni

Jak zrobić idealny środek czyszczący? Wiele zależy od tego, gdzie chcecie go używać. W różnych przypadkach będą to inne proporcje. W większości przypadków jest to połączenie octu z wodą w proporcjach 1:1.  Będzie on idealny do usuwania zabrudzeń z praktycznie każdej powierzchni.

Co dodać do octu, aby miał przyjemniejszy zapach?

Możliwości na rozwiązanie tego problemu jest naprawdę wiele. Najważniejsze jest, aby wybrać na początek odpowiedni olejek eteryczny, który będzie nam pasował. Na pewno takie olejki dostaniecie w drogerii lub możecie zamówić je przez internet jeżeli chcecie tańszej wersji. Wystarczy tylko kilka kropel, a zapach octu odejdzie w zapomnienie.

Innym równie dobrym rozwiązaniem jest dolanie do octu płynu do czyszczenie, który po zmieszaniu z octem zneutralizuje jego zapach. Idealnie sprawdzi się do tego również płyn do mycia podłóg. Nie tylko złagodzi zapach octu, ale dodatkowo od razu nabłyszczy całą mytą powierzchnię.

Innym ciekawym i sposobem na złagodzenie zapachu octu jest użycie skórki po cytrusach. Najlepiej jest zalać je octem w jakimś dużym naczyniu. Tak przygotowaną substancję zostawiamy odłożoną na dwa tygodnie.  Po upływie tego czasu udało nam się stworzyć domowej roboty środek czyszczący, który poradzi sobie z praktycznie każdym zabrudzeniem. 

Zobacz też: http://mamy-dom.pl/jak-obronic-trawnik-przed-pupilem/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here