Co możesz przeczytać w wersji elektronicznej?

0
1180
Co możesz przeczytać w wersji elektronicznej

Czytanie książek na czytnikach i z wykorzystaniem urządzeń mobilnych stało się już standardem. Kobieta lub mężczyzna z niewielkim ekranem w dłoni jadący rano tramwajem do pracy nie są zjawiskiem, który może zaskakiwać nawet osoby starsze. Czytamy e-booki coraz częściej, jednak również e-gazeta zyskuje sukcesywnie coraz większą popularność. Możemy czytać książki w wersji elektronicznej  dlaczego zatem nie moglibyśmy czytać gazet w tej samej formie?

E-gazeta jest wygodna, praktyczna, nie zajmuje miejsca w torbie, jest ekologiczna i bardzo często tańsza niż jej wersja papierowa. Te zalety spowodowały, że sięgamy po nią częściej i jesteśmy w stanie zrezygnować z naszych dotychczasowych przyzwyczajeń. Czy każdy rodzaj gazety przeczytamy na smartfonie lub tablecie? Czy e-gazeta jest już na tyle popularna, że otrzymamy w tej wersji każdy miesięcznik, tygodnik, magazyn i gazetę codzienną?

Będziesz na bieżąco

Wciąż w czołówce najczęściej czytanych gazet znajdują się dzienniki i tygodniki. Rozwój Internetu miał przyczynić się do końca prasy, którą od pewnego czasu zastępują strony internetowe z wiadomościami udostępnionymi na bieżąco. Okazało się jednak, że są osoby, które nie zrezygnowały z dostępu do swojego dotychczasowego źródła informacji, lecz zmieniły nieco jego formę, wykorzystali dobra Internetu. E-gazeta będąca tygodnikiem lub dziennikiem to dobry sposób, aby być zawsze na bieżąco z informacjami z kraju i ze świata. Można zamówić jej prenumeratę i tym samym otrzymywać ją zawsze na czas bez konieczności dokonywania codziennego zakupu. Wyobraź sobie, że rano przy kawie i śniadaniu włączasz tablet, na którym czeka już na Ciebie świeża porcja wiadomości.

Dla każdej branży

Prasę czytamy nie tylko ze względu na aktualne wiadomości z kraju i ze świata. Wiele osób wybiera magazyny branżowe, wśród których największą popularnością cieszy się polityka, prawo i biznes, marketing i motoryzacja. Jest też coś dla pań lubiących gotować i dla podróżników poszukujących nowych wrażeń. E-gazeta rozpowszechniła się tak bardzo, że wydawnictwa nie mogą sobie pozwolić na lekceważenie ich zmieniających się przyzwyczajeń. Stosunkowo często zdarza się tak, że brak magazynu w wersji elektronicznej oznacza jego wymianę na inny – czytelnik decyduje się na inną pozycję z listy z tej samej kategorii. Wybór jest duży, mamy ogromne możliwości wyboru magazynów, czasopism i gazet z wielu kategorii.

Dla młodego i starszego czytelnika

Istnieje przekonanie, że młode pokolenie czyta coraz rzadziej, dzieci i młodzież nie sięgają po książki i gazety tak często jak ich rodzice czy dziadkowie. W rzeczywistości jednak młode „mole książkowe” to nie rzadkość, natomiast gazety na półkach w pokoju dziecka i nastolatka nie są tylko dla dekoracji pokoju. Młodzi ludzie lubią czytać, ale tylko to, co ich naprawdę interesuje. Są również wygodni, dlatego sięgają po e-booki, niekoniecznie po książki w formie papierowej. Podobnie jest z gazetami, możliwość zakupu e-gazety spowodowała, że są oni bardziej skłonni czytać prasę młodzieżową i dziecięcą. Korzystają z zaawansowanej technologii, która jest im bliska na co dzień, jest to trendy i na topie.

E-gazeta dla dzieci i młodzieży to dzisiaj bogactwo różnorodnych pozycji. Na Prenumerata Ruch znaleźć można m.in. Młody Technik, Cogito, Bravo Stars, Bravo Sport, Abecadło czy też Przedszkolak. Wciąż oferta e-wydań jest rozszerzana, dlatego warto obserwować nowo pojawiające się gazety w formie elektronicznej.

Obecnie e-gazeta stanowi duże możliwości wyboru dowolnych pozycji i tytułów. Nie ma praktycznie żadnych ograniczeń, a jeżeli Twój magazyn lub gazeta nie są jeszcze dostępne w wersji elektronicznej, zapewne jest to kwestia czasu, jak będziesz mógł przeczytać je na swoim smartfonie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here