Traktory dla rolników

0
4095
traktor

Traktor jest to pojazd o dużej mocy i niskiej prędkości, podobny pod względem mechanicznym do samochodu lub ciężarówki, ale zaprojektowany do użytku poza drogami. Dwa główne typy traktorów to: kołowe i ciągłe.

Ciągniki są używane w rolnictwie, budownictwie, a także wielu innych dziedzinach. Pierwsze traktory, w znaczeniu pojazdów trakcyjnych z napędem, powstały ze stacjonarnych i przenośnych maszyn parowych eksploatowanych w gospodarstwach pod koniec dziewiętnastego wieku. W 1892 roku kowal John Froehlich zbudował pierwszy pojazd rolniczy napędzany silnikiem benzynowym. Pierwszymi producentami odnoszącymi sukcesy komercyjne byli C.W. Hart i C.H. Parr z Charles City w stanie Iowa. Do I wojny światowej traktor był dobrze ugruntowany, a Stany Zjednoczone Ciągnik Holt był inspiracją dla czołgów budowanych na potrzeby wojny przez Brytyjczyków i Francuzów. Obecnie zakup traktora na https://www.lento.pl/traktory.html jest niemal niezbędny do prawidłowej i efektywnej pracy rolnika.

Paski i przystawki odbioru mocy, stosowane w ciągnikach od samego początku, zostały znormalizowane najpierw w przystawce odbioru mocy montowanej z tyłu, pochodzącej od przekładni, a później w przystawce niezależnej, co umożliwiło pracę narzędzi ze stałą prędkością niezależnie od prędkość pojazdu. Wiele nowoczesnych ciągników ma również hydrauliczny układ odbioru mocy obsługiwany przez pompę olejową, zamontowaną na ciągniku lub przyczepie.

Obecnie większość nowoczesnych ciągników napędzana jest silnikami spalinowymi napędzanymi benzyną, naftą (parafiną), LPG (gaz płynny) lub olejem napędowym. Moc jest przenoszona przez wał napędowy do skrzyni biegów mającej osiem lub dziesięć biegów i przez mechanizm różnicowy na dwa duże tylne koła napędowe. Silnik może mieć od około 12 do 120 koni mechanicznych lub więcej. Kiedy wprowadzono nadwymiarowe opony pneumatyczne z głębokim bieżnikiem, wszystkie ciągniki rolnicze z kołami posiadały opony stalowe z wysokimi, zwężającymi się występami, które przyczepiały się do podłoża i zapewniały przyczepność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here