Ślub cywilny – jaką dobrać suknię ślubną?

0
1421

Ślub cywilny to uroczystość skromniejsza, niż ślub kościelny. Nie zmienia to jednak faktu, że każda panna młoda chce w tym dniu wyglądać jak najlepiej. Jaką więc dobrać suknię na ślub cywilny?

Klasyczne kroje sukni ślubnych

Panna młoda niezależnie od tego, jaki jest to ślub może dobrać suknię taką, jaka jej najbardziej odpowiada, aczkolwiek na ślub cywilny panie przeważnie wybierają klasyczne kroje sukien ślubnych. W naszej kulturze przyjęło się, że ślub kościelny to duże wydarzenie na którym rozmach jest nawet wskazany. Ślub cywilny natomiast to okazja na którą zaprasza się mniej gości weselnych oraz z racji tego, że odbywa się w urzędzie stanu cywilnego, kreacje powinny być eleganckie, skromne, klasyczne. Z tego powodu dobór sukni ślubnej o klasycznym kroju to najbezpieczniejszy wybór.

Jak dobrać suknię na ślub cywilny?

Trud w wyborze sukni ślubnej tkwi w tym, że na rynku ślubnym jest ogromny wybór sukni. Dobór odpowiedniej i przymiarki trwają często kilka miesięcy. Najlepszym jednak rozwiązaniem jest określenie kroju i dodatków swojej wymarzonej sukni i zlecenie uszycia jej krawcowej. Jest to świetne rozwiązanie, ponieważ suknia będzie na wymiar i unikniemy chodzenia po wielu sklepach ślubnych w których dopadną nas rozterki “którą wybrać?”. Jeżeli jednak chcemy przymierzać suknie ślubne w salonach, wybierzmy maksymalnie 3 takie salony. Jeżeli odwiedzimy każdy po kolei, który znajduje się w danym mieście, wybór jednej sukni będzie jeszcze trudniejszy.

Dodatki do sukni ślubnej

Wybierając suknię na ślub cywilny nie zapomnijmy o dodatkach. Jeżeli zdecydujemy się na suknię o klasycznym kroju, będziemy mogły nieco zaszaleć z dodatkami. Wybierzmy pokaźny welon, biżuterię i obcasy, które sprostają naszym oczekiwaniom i będą dobrze komponowały się z wybraną suknią ślubną. Ciekawym rozwiązaniem, aby przełamać biel jest dobranie bukietu kwiatów w mocnym kolorze. Możemy wybrać także kolczyki w tym samym kolorze, co da niesamowity efekt. Dobierając niezbędne elementy warto je przemyśleć i nie kupować niczego pochopnie. Powinien być to zdecydowany i świadomy wybór, aby wszystko razem współgrało.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here