Okres podczas podróżowania

0
1569
okres podczas podróży
fot. Pexels.com

Data wystąpienia miesiączki wypada dokładnie w czasie Twojego urlopu? Menstruacja jest dużą uciążliwością, zwłaszcza w czasie podróży. Jak sobie radzić z okresem w takich okolicznościach?

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/okres-w-podrozy/

Miesiączka podczas podróży

Która z kobiet nie musiała się borykać z problemem miesiączki podczas wyjazdu? Uporczywy ból podbrzusza i obfite krwawienia są problematyczne, szczególnie w trakcie wakacji, gdy chcemy wyjść w kostiumie kąpielowym na plażę lub zaplanowaliśmy sobie przechadzkę po kilkunastu kilometrowym szlaku górskim. Zdarzają się także momenty, w których okres nas zaskakuje swoją obecnością – dzieje się tak zazwyczaj, gdy zmienia się klimat lub strefa czasowa, a także gdy z różnych powodów stresujemy się bądź ekscytujemy się zbliżającym się wyjazdem. 

Jak sobie radzić w podróży podczas miesiączki?

Jeśli w trakcie wakacji zaskoczy nas miesiączka, musimy przede wszystkim zachować spokój. Jedną z pierwszych rzeczy, o których powinniśmy pomyśleć podczas podróży, jest zlokalizowanie toalety oraz bieżącej wody. Jeśli planując wypad, wiemy, że zastanie nas w trakcie okres, powinniśmy zdecydować się na pobyt w miejscu, gdzie będziemy mogli się swobodnie umyć i skorzystać z ubikacji, np. w hotelu czy mieszkaniu typu Airbnb. Powinniśmy natomiast unikać miejsc takich jak hostele czy pola namiotowe, w których dostęp do bieżącej wody może być utrudniony.

Podczas podróży kobiety zawsze powinny być w posiadaniu kosmetyczki, która będzie pełnić rolę pewnego rodzaju apteczki na wypadek wystąpienia krwawienia menstruacyjnego. Warto w niej umieścić rzeczy takie jak podpaski, tampony lub kubeczek menstruacyjny, a także  płyn do higieny intymnej i chusteczki nawilżające, które będą nieocenionym udogodnieniem podczas podróży w wypadku, gdy nie będziemy mieć dostępu do bieżącej wody.

Jeśli podczas wyjazdu zaskoczy nas okres, należy szczególnie unikać przesiadywania w krótkich spodenkach na piasku, ponieważ może on dość mocno podrażnić nasze miejsca intymne. 

Zobacz także: http://www.30wtrampkach.pl/pms-jak-sobie-z-nim-radzic/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here