Naklejki do scrapbookingu – rodzaje i jak je wykorzystać?

0
2451

Scrapbooking to oryginalna metoda ręcznego ozdabiania takich przedmiotów, jak: albumy, notatniki czy plannery. W twórczej technice rękodzielnictwa wykorzystuje się szereg przeróżnych akcesoriów, np. kolorowych naklejek, którymi można dowolnie ozdabiać kartki notesu, a także jego okładkę.

Co to jest scrapbooking i do czego się go wykorzystuje?

Scrapbooking to technika ręcznego ozdabiania albumów na zdjęcia, a także zeszytów, notesów czy organizerów, różnego rodzaju akcesoriami, jak: kolorowe papiery, stemple, drewniane litery, koronkowe wstążeczki, brokat czy naklejki. Metoda rękodzielnictwa pozwala stworzyć niepowtarzalne przedmioty, np.: kreatywny dziennik z podróży, pamiątkowy album na zdjęcia, książkę kulinarną czy ślubne zaproszenia. Popularnymi akcesoriami chętnie wykorzystywanymi w technice scrapbookingu, głównie przez wygodę użytkowania, są samoprzylepne naklejki.

Naklejki do scrapbookingu – rodzaje

Istnieje wiele rodzajów naklejek, jakie można wykorzystać do ozdabiania albumów i notatników, dlatego z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Ozdoby różnią się od siebie głównie wielkością oraz materiałem, z jakiego zostały wykonane, np. naklejki piankowe, tekturowe czy emaliowane. Niektóre z nich są wypukłe, przezroczyste, z napisami (np. pojedynczymi słowami bądź całymi sentencjami) lub sprzedawane w gotowych arkuszach tematycznych (np. naklejki ślubne, wakacyjne, kwiaty, wzory geometryczne). Ciekawym pomysłem na ozdobienie własnego albumu bądź notatnika jest washi tape. Jest to rodzaj samoprzylepnej, lekko przezroczystej taśmy, jaką można dowolnie przycinać i przyklejać bezpośrednio do papieru.

Naklejki do scrapbookingu – jak je wykorzystać?

Wykorzystanie naklejek do scrapbookingu ogranicza jedynie wyobraźnia twórcy. Ozdoby mogą posłużyć jako kompozycja do projektu tematycznego, np. naklejki z motywem ślubnym, idealnie sprawdzają się na zaproszeniach weselnych czy pamiątkowych albumach ze zdjęciami z uroczystości zaślubin. Samoprzylepne dodatki są również wdzięcznym akcentem w osobistych organizerach, dziennikach czy notatnikach.

Naklejki do scrapbookingu- gdzie kupić?

Kolorowe naklejki można kupić w sklepie papierniczym, jednak ich największy ich wybór oferują sklepy zajmujące się sprzedażą akcesoriów i dodatków do scrapbookingu. Oryginalne ozdoby dostępne są w gotowych arkuszach zawierających od kilku po kilkanaście czy kilkadziesiąt naklejek o przeróżnych kształtach, wzorach, gramaturze czy tematyce.

Czytaj także: Kalendarz książkowy- jak go wykonać samodzielnie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here