W klinice niepłodności, czyli jak walczyć z trudnościami z zajściem w ciążę

0
1495

Parom, które bardzo chcą mieć dziecko, trudność z zajściem w ciążę jawi się jako koszmar… i niestety niejednokrotnie nabiera on realnych wymiarów. W takich momentach warto rozważyć leczenie bezpłodności w specjalnych klinikach, na przykład klinice prenatalnej Katowice.

Etapy procesu leczenia bezpłodności

Problemy z poczęciem dziecka mogą wynikać z wielu powodów. Żeby najlepiej określić, co może być ich przyczyną należy udać się do kliniki niepłodności i po wstępnym wywiadzie poddać się badaniom diagnostycznym. Mają one na celu ustalenie faktycznych możliwości rozrodczych partnerów, a także wyeliminowanie potencjalnych przeszkód w postaci schorzeń itp. w trakcie zabiegu.
Klinika prenatalna Katowice dysponuje różnymi metodami diagnostyki niepłodności. Ocena rezerwy jajników u kobiety oraz badanie nasienia mężczyzny pozwalają ocenić ilość i jakość damskich i męskich komórek rozrodczych i postawić diagnozę, czy są w pełni zdolne do spełnienia swoich funkcji. Klinika niepłodności to miejsce, gdzie przeprowadza się również histeroskopię, czyli laparoskopowe badanie obrębu macicy. W zależności od potrzeb lekarz kierujący zleca histeroskopię diagnostyczną lub zabiegową, podczas której można usunąć polipy, zrosty, skorygować wrodzone wady macicy lub pobrać wycinki do badania histopatologicznego.

Zabiegiem, który wspomaga funkcje macicy jest jej kontrolowane uszkodzenie, czyli biopsja. Poprzez wywołanie stanu zapalnego zwiększa się prawdopodobieństwo zagnieżdżenia zarodka w endometrium (błonie śluzowej macicy).

Po wykonaniu badań diagnostycznych klinika prenatalna Katowice proponuje sposób, w który będzie przebiegać leczenie bezpłodności. Polega ono na wsparciu zapłodnienia komórki jajowej.

Najpopularniejszym zabiegiem jest metoda in vitro. Polega na zapłodnieniu komórki rozrodczej pozaustrojowo, czyli poza organizmem kobiety, a następnie umiejscowieniu zarodka w macicy.
Pokrewną metodą jest AneVivo, lecz w jej przypadku zapłodnienie następuje bezpośrednio w ciele, co pozwala by procedura była najbardziej zbliżona do naturalnego procesu zapładniania. W ten sposób matka jest w kontakcie ze swoim dzieckiem od momentu poczęcia.

Klinika niepłodności może zaoferować też najprostszy sposób wspomagania rozrodu – inseminację. Polega ona na wprowadzeniu do macicy przygotowanego nasienia, które może pochodzić od partnera lub dawcy (rozwiązanie stosowane kiedy plemniki partnera nie spełniają koniecznych kryteriów). Specjalnie wybrane plemniki podaje się do macicy w trakcie owulacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here