Jak zmienić swój styl?

0
1939
Jak zmienić swój styl?

Każdy z nas chciał kiedyś ubierać się zgodnie z zasadą: chodzę w tym, w czym lubię. To w czym chodzimy pozwala nam pokazać nasz charakter, samego siebie, stąd każdy z nas kreuje swój własny styl na swój sposób. Można jednak swój styl zmienić. W jaki sposób? Poniżej kilka porad jak to zrobić.

W przypadku kreowania własnego stylu, jedynym czynnikiem, który Cię w jakikolwiek sposób może ograniczyć, jest Twoja własna wyobraźnia. Tak naprawdę to Ty decydujesz co kształtuje Twój styl. Główną cechą własnego stylu jest pokazanie swojego „ja” i właśnie w tym rzecz, by nie kopiować innych gatunków, styli, lecz chodzi o to, by stworzyć coś własnego.

W pierwszej kolejności należy przyjrzeć się swojemu otoczeniu. Każdy przedmiot, który lubisz może posłużyć jako wzorzec, dzięki któremu stworzysz własny styl. Najlepiej tych rzeczy znaleźć kilka i połączyć je pod kątem jakiejś cechy. Ta cecha może być motywem przewodnim tworzonego przez Ciebie stylu.

Druga sprawa, to Twoja prezencja. Musisz się dokładnie zastanowić jak chcesz wyglądać względem otoczenia. Czy chcesz wyglądać bardziej młodzieżowo, czy może bardziej elegancko. To oczywiście zależy tylko i wyłącznie od Ciebie. Ponadto tworząc własny styl bardzo ważne jest wykreowanie dla siebie jakiegoś elementu charakterystycznego. Może to być jakiś wzór na pasku, jakaś naszywka, jakiś typ obuwia, cokolwiek. Ważne by podkreślało Twoją osobowość.

Bardzo ważnym krokiem w przypadku tworzenia własnego stylu jest obserwacja otoczenia. Nie chodzi o to by kopiować czyjś styl, chodzi o to by zapobiec kopiowaniu. Dzięki wiedzy na temat, kto jak się ubiera, mamy pewność, że nasz styl będzie unikatowy, oryginalny, a na tym zależy nam najbardziej. Oczywiście musimy się w nim dobrze czuć względem otoczenia. Obserwacja innych zdecydowanie upewni nas, że nas styl nie zginie w tłumie.

Odpowiedzieliśmy sobie na pytanie, jak coś zmienić. Teraz warto zastanowić się nad tym co chcemy zmienić. Czy fryzurę, dodatki, czy ubiór. Oczywiście jako, że to nasz własny styl, możemy zmieniać to co my chcemy.

Nie musimy myśleć o tym, że ktoś czegoś może nie lubić. Oczywiście przy zmianie swego stylu nie należy przeprowadzać żadnej rewolucji, można wszystko stopniowo zmieniać. Wystarczy najdrobniejszy szczegół by cały Twój styl uległ zmianie.

Jak zmienić swój styl?

Jak już wiemy co chcemy zmieniać, najlepiej zacząć wszystkie zmiany od najbardziej szczegółowych aspektów jakimi są dodatki. Przede wszystkim spróbuj pozbyć się okularów przeciwsłonecznych, a jeśli ich nie nosisz, to zaopatrz się w nie. Tak drobny dodatek potrafi zmienić wiele. Oczywiście często jeden dodatek nie wystarczy. Po prostu staraj się zmienić jak najwięcej ale nie rób tego bezmyślnie.

Kieruj się własną wyobraźnią, ale zachowuj we wszystkim umiar. Nie każdy styl będzie wkomponowywał się w otoczenie a jednak każda z nas chciałaby się dobrze pokazać w otoczeniu. Pamiętaj, żeby zawsze być taką jaka jesteś, by nie dostosowywać samej siebie do otoczenia. Niech Twój styl przemawia za Tobą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here