Jak znaleźć swój styl?

0
2488
Jak znaleźć swój styl?

Każdy z nas pragnie być kimś wyjątkowym. Od najmłodszych lat rywalizujemy z innymi osobami, jednakże wyjątkowość często idzie w parze z oryginalnością. Jak możemy się wyróżniać wśród tłumów? Wystarczy zmienić coś w swoim sposobie ubierania się. Jak stworzyć swój styl i jak on ma funkcjonować? Przede wszystkim najpierw trzeba wiedzieć do czego zmierzamy. Jak to zrobić? O tym jak znaleźć swój styl, wskazówki znajdziemy poniżej.

1.Pomyśl jaki obraz siebie chcesz stworzyć. W tym celu przejrzyj magazyny, strony poświęcone modzie. Wytnij zdjęcia tych ubrań, które mają ciebie określać. Jednak weź pod uwagę swój styl życia- jeśli nie jesteś harleyowcem, to nie potrzebne ci np. skórzane spodnie. Wytnij nawet takie zdjęcie jeśli spodoba ci z całego zestawu tylko jedno ubranie.

2. Wyrzuć ubrania, których nie nosiłaś co najmniej 6 miesięcy. Pozbądź się tego co na ciebie nie pasuje i to czego nie nosisz. Jeśli ci szkoda wyrzucić któregoś z ciuchów, spakuj je do worka na czas, w którym może być ci potrzebne.

3. Stwórz listę rzeczy, które są ci potrzebne by wykreować swój styl, a następnie sprawdź czy czegoś z nich nie masz już w szafie. To czego ci brakuje możesz umieścić na liście swoich zakupów.

4. Przyjrzyj się ubraniom, które często wkładasz i zastanów się dlaczego je lubisz. Weź pod uwagę takie elementy jak: kolory, rodzaj tkaniny, tekstura, styl. Uwzględnij notatki na liście zakupowej. Ustal też jakich ubrań nie lubisz i z jakiego powodu tak jest byś w czasie zakupów nie popełniła błędu, gdy znajdziesz coś podobnego.

5.Zanim zrobisz zakupy, rozejrzyj się po sklepach. Sprawdź promocje, sklepy z tańszą, niefirmową odzieżą, która będzie tak samo dobra jak ta z metkami. Potem zapisz co jest dostępne w którym sklepie oraz ile kosztuje, a w domu porównaj ceny i sprawdź czy któreś ze znalezionych ubrań na twojej liście nie mógłby zostać zastąpione czymś co już masz w szafie.

6. Nie rob wielkich zakupów raz na rok, lepiej kup kilka sztuk ubrań w danym sezonie, gdyż moda się zmienia i nie wiadomo czy twój gest też nie ulegnie zmianie.

Jak znaleźć swój styl?

7. Po powrocie do domu, przymierz stroje, które kupiłaś i nie odrywaj metek. Jeśli coś się nie spodoba, zwróć lub wymień.

8. Zadbaj o wykończenie stylu: fryzura, makijaż. Inspiracją mogą być gazety i strony internetowe. Wytnij zdjęcia, które przykłują twoją uwagę, a potem z fryzjerką omów upatrzone fryzury. Rozejrzyj się również za darmowymi pokazami makijażu, podczas których profesjonaliści pomogliby ci dobrać do twojego stylu i urody, odpowiedni makijaż.

Jak widzisz, tworzenie własnego stylu może być zajęciem bardzo żmudnym i bardzo czasochłonnym. Ktoś kto jednak pragnie być oryginalnym i wyjątkowym pod względem stylu ubioru nie może iść na skróty i sama praca nad własnym stylem powinna sprawiać tej osobie wiele przyjemności.

Tworzenie własnego stylu przede wszystkim jest przeznaczone dla ludzi śmiałych i kreatywnych. Im bardziej ten styl wyraża nas, tym lepszy on jest. Do dzieła! Stwórz coś własnego bez oglądania się na innych!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here