Jak zaplanować zwiedzanie Warszawy?

0
996
Jak zaplanować zwiedzanie Warszawy?

Warszawa to przepiękne miasto, które warto, żeby każdy odwiedził przynajmniej raz w swoim życiu. Poza tym, że jest ono stolicą Polski, co już powinno mobilizować nas do tego, żeby je poznać, to dodatkowo oferuje też wiele atrakcji przyjeżdżającym do niego turystom.
Co robić w warszawie w weekend?
Bo najlepiej wybrać się tutaj właśnie w weekend, kiedy nie gonią nas godziny do wyjazdu i kiedy możemy na spokojnie wszystko obejrzeć.
Przede wszystkim, na początek, warto zadbać o dobry nocleg. Najlepiej, żeby był on w centrum miasta lub w miejscu dobrze z nim połączonym komunikacją miejską. Nie ma nic gorszego, gdy zmęczeni zwiedzaniem musimy jeszcze odbyć długą podróż do hotelu. No, chyba że postawimy na taksówki. W takiej sytuacji lokalizacja noclegu nie odgrywa wielkiego znaczenia.
Zwiedzanie Warszawy warto zacząć od spaceru klimatycznym Nowym Światem z Centrum w kierunku Starego Miasta. Na Starówce na pewno spędzimy dużo czasu. Można tutaj przyjemnie się zgubić, idąc malowniczymi starymi uliczkami. Na miejscu można też zjeść obiad w którejś z restauracji.
Warszawa zachwyca też przepięknymi parkami. Warto zobaczyć i nacieszyć oczy dziką zielenią Łazienek lub pojechać do Wilanowa, gdzie z kolei zobaczymy przepięknie uregulowane, regularne kształty roślinne.
Osobom lubiącym wysokości polecić można wybranie się na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki, skąd rozpościera się przepiękna panorama miasta.
Planując zwiedzanie Warszawy, warto zapoznać się wcześniej z wszelkimi możliwościami i zaplanować wycieczkę strategicznie, krok po kroku, aby wykorzystać czas pobytu w pełni.

http://www.chilimy.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here