Jak poruszać się z gracją?

0
3681
Jak poruszać się z gracją?

Ruch. – w praktyce codzienna nasza aktywność. Niemalże każda czynność w naszym codziennym życiu jest mniej lub bardziej związana z poruszaniem się. Gdy jednak przechadzamy się po ulicy, widzimy że każdy ma różny sposób poruszania się. Jedni chodzą wolniej, drudzy szybciej, jedni delikatnie, drudzy twardo stąpają po ziemi.

Czy jednak można zmienić sposób poruszania się i chodzić z gracją? Oczywiście, że tak. Wystarczy zastosować się do naszych wskazówek.

Przede wszystkim pozbądź się ze swojej świadomości mitu, że płynne i piękne poruszanie się to rzecz wrodzona. Nic bardziej mylnego. Jest to zdecydowanie umiejętność nabyta i to jak się poruszamy zależy od nas samych. Czas byś i Ty poruszała się z gracją.

Rozpocznij od dostosowania pozycji Twojego ciała względem podłoża. Chodzi o to by stanąć w takiej pozie, która nie będzie Cię męczyć. Podstawą pięknego poruszania się jest komfort i wygoda. Ruch ma być przyjemnością a nie udręką.

Następnym krokiem jest odpowiednia pozycja stóp, w końcu to na nie kładzie się główny nacisk podczas poruszania się. Zadbaj o to, by stopy znajdowały się blisko siebie, ale nie mogą się stykać. W tym momencie powinnaś pomyśleć, że stoisz tak jakby na jednej nodze. Od razu odczujesz, że środek ciężkości przesuwa się w stronę środka, co jest najbardziej istotne, bowiem rośnie Twoje poczucie równowagi.

Kolejną kwestią, wymagającą rozwiązania jest kwestia tego, czy jesteś prawo czy lewonożna. W przypadku kobiety prawonożnej, należy skupić ciężar ciała na prawej nodze, a lewą wystąpić lekko do przodu, tak by była ona w pozycji prostej. Bardzo istotne jest, by najpierw zetknąć piętę z podłożem, a dopiero następnie pozostałą część nogi, aż do palców.

Gdy już postawisz lewą nogę stabilnie na podłożu, przenieś na nią ciężar ciała i postępuj identycznie z prawą nogą. Jeżeli jednak jesteś lewonożna, całą operację wykonaj odwrotnie, rozpoczynając ruch od prawej nogi, przenosząc uprzednio ciężar ciała na nogę lewą.

Co prawda nogi są w tym przypadku kluczowe, jednak nie wolno zapominać o górnych partiach naszego ciała. Oczywiście nie należy iść w zgarbionej pozycji, bo to szkodzi po pierwsze zdrowiu a po drugie obniża naszą pewność siebie podczas ruchu. Chcąc poruszać się płynnie i z gracją powinnaś ulokować środek ciężkości ciała na brzuch. W tym celu przesuń górną partię ciała lekko do przodu, a punkt ciężkości będzie oparty na brzuchu.

Jak poruszać się z gracją?

O tym jak bardzo ważnym czynnikiem w ruchu jest oddychanie, niech przekona nas fakt, że należy dostosować prędkość stawianych kroków do oddechu. Im głębsze wdechy i wolniejsze wydechy tym kroki powinny być większe i wolniejsze. Pamiętaj by nie przesadzać z prędkością stawianych kroków, gdyż zmęczysz się nadspodziewanie szybko i zamiast czerpać wielką przyjemność z chodzenia, stanie się ono dla Ciebie uciążliwe.

Jak widzimy, to właśnie oddychanie i ustawienie sylwetki względem podłoża jest kluczowe w przypadku poruszania się z gracją. Zdecydowanie nie należy żadnego z tych czynników lekceważyć. Dzięki zastosowaniu się do naszych wskazówek, ruch nie będzie dla Ciebie zbyt męczący.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here