Jak dobrać spódnicę do figury?

0
1898
Jak dobrać spódnicę do figury?

Spódnice. Praktycznie każda kobieta w swoim życiu przynajmniej raz ją na siebie założyła. Ten typ ubioru jest przez jedne z nas uwielbiany, przez inne zaś nienawidzony ze względu na dysproporcje ciała, których przez nie nie da się ukryć.

Jak wykazały badania, większość z nas chciałaby nosić spódnice, tylko nie posiada dostatecznej wiedzy odnośnie ich prawidłowego dopasowania do sylwetki. Czy jest to trudne? Zdecydowanie nie. Wystarczy zastosować się do poniższych porad.

1.Określ, który z poniższy opisów pasuje do twojej figury. Dopiero potem możesz iść do sklepu by kupić odpowiednią spódnicę.

2. Gdy twoja figura jest prosta, bez widocznych różnic w szerokości klatki piersiowej, talii i bioder, lepiej pasuje do ciebie wtedy spódnice- biodrówki nieznacznie zwężone u dołu.

Obniżona talia wydłuży wtedy tułów. Sprawdź jak będą się prezentować spódnice z marszczeniami lub koronkami, ale unikaj ciężkich plis dookoła talii. Jeśli posiadasz szczupłe nogi, odsłoń je krótszymi spódniczkami. Spódnice, które są dopasowane do bioder i rozszerzają się ku dołowi, dodadzą sylwetce krągłości, dając doskonały efekt.

3. Jeśli twoje biodra to twoja najszersza część ciała, to zatuszujesz je spódnicami o kształcie litery „A”. Powinna ona lekko spływać po biodrach i rozszerzać ku dołowi.

Sprawdzą się te z pionowymi akcentami. Unikaj marszczonych lub ozdabianych wokół linii bioder spódnic. Nie wybieraj też tych powyżej kolan, gdyż tylko podkreślą szerokość bioder. Lepsze będą spódnice zaraz za kolano albo do kostek.

4. Gdy masz szerokie ramiona i klatkę piersiową, to lepiej wybieraj spódnice w kształcie litery „A” i kopertowe rozszerzające się ku dołowi, gdyż pomogą zrównoważyć sylwetkę. Nie wybieraj spódnic prostych lub zbyt krótkich.

5. Jeśli twoja figura ma krągłości, masz sylwetkę jak Marylin Monroe, wybieraj spódnice podkreślające talię i nogi, najlepsze będą ołówkowe. Bluzkę wkładaj w spódnicę, a całość stroju podkreśl paskiem. Nie wybieraj spódnic zbyt szerokim lub workowatych, bardzo obcisłych i opinających biodra. Świetnie też sprawdzą się krótkie spódniczki, które odsłonią piękne nogi.

Jak dobrać spódnicę do figury?

Przed wybraniem się do sklepu po odpowiednią dla Ciebie spódnicę pamiętaj, by jej krój był odpowiedni dla Ciebie. Przede wszystkim wystrzegaj się przed kupowaniem spódnic, których nabycie poleci Ci ktoś kto Cię nie zna, zwłaszcza ekspedientka w sklepie lub miła Pani przechodząca obok. One tak naprawdę nie znają Cię i nie wiedzą jaki krój, jaki wzór będzie odpowiedni dla Ciebie i wyrażał Ciebie.

Za dużo porad naraz zewsząd nie jest zbyt dobre, ponieważ z ich powodu powstanie w Twojej głowie niepotrzebny mętlik i nie uda Ci się osiągnąć celu, który sobie obrałaś a mianowicie odświeżenie swojej garderoby o rzeczy, których dotychczas nie nosiłaś zbyt często, czyli spódnice. Pamiętaj, by kierować się w tym względzie przede wszystkim swoją intuicją, jednakże nie poddawaj się przy pierwszym niepowodzeniu. To także jest błędem. Walcz o siebie i o zmiany na lepsze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here