Jak dobrać stój kąpielowy do sylwetki?

0
1757
Jak dobrać stój kąpielowy do sylwetki?

Wraz ze zmieniającymi się co lato trendami mody, zmieniają się kroje strojów kąpielowych. Stąd obecnie mamy w dostępności wiele przeróżnych wzorów i kształtów jeśli chodzi o różnego rodzaju stroje kąpielowe. Poniżej kilka wskazówek jak dobrze wybrać strój kąpielowy do swojej sylwetki.

Podstawowe zasady wyboru stroju kąpielowego.

Punktem wyjścia do wyboru odpowiedniego dla siebie stroju kąpielowego jest określenie typu swojej sylwetki. Możesz być klepsydrą, mieć atletyczną sylwetkę lub przeciwnie, mieć szczupły typ ciała. Bez względu na to jaka jesteś, możesz wybrać strój kąpielowy dla siebie.
Inną istotną kwestią, która pod żadnym pozorem nie powinna być lekceważona, jest kolorystyka ubrania. Jeśli chcesz podkreślić pewne części ciała, używaj w tym miejscu jasnych kolorów, a jeżeli dążysz do osiągnięcia odwrotnego efektu, czyli ukrycia jakichś niedoskonałości, pomyśl o kolorach ciemnych. Każdy ciemny strój kąpielowy działa wyszczuplająco, podobnie jak ubranie, jednakże nie zawsze chcemy ukryć całe ciało. Wtedy lepiej wybrać coś o różnorodnej kolorystyce.

Przy wyborze odpowiedniego stroju kąpielowego zadbaj o to, by zawierał on jak najmniejszą ilość tkanin. Kierując się zasadą, by materiału było jak najmniej, myśl nie o podkreśleniu pewnych części ciała, lecz o ukryciu tych, do których ukrycia zmierzasz.

Jak znaleźć odpowiedni strój dla siebie?

Z racji tego, że stroje kąpielowe nie należą do najtańszych części garderoby, zadbajmy o to, by nie zniszczyły się pod wpływem tak negatywnych czynników dla ubrań jak piasek, czy chlor. Warto pomyśleć o stroju kąpielowym, który przetrwa przez długą ilość czasu.

Jak dobrać stój kąpielowy do sylwetki?

Dobór stroju ze względu na typ sylwetki.

Kobietom o sylwetce gruszki polecamy zdecydowanie strój kąpielowy różnokolorowy. Jeśli jest on dwuczęściowy, zadbajmy o to, by dół był w ciemnym kolorze, a góra w jasnym. Jeden kolor możemy zastosować w przypadku gdy strój jest jednoczęściowy. Jaki strój można polecić kobietom o drobnej budowie ciała? Przede wszystkim starajmy się by podkreślić sylwetkę, tak by nie zaginęła pod ubraniem.

Dlatego stosujmy przede wszystkim materiały usztywniające, takie które podkreślają nasze ciało. Zdecydowanie w tym przypadku polecamy jasne kolory. Dla kobiet z wystającym brzuszkiem lub kobiet w ciąży polecamy przede wszystkim stroje jednoczęściowe. Te umożliwiają na ukrycie większej powierzchni ciała.

Warto pomyśleć o tym, by podkreślić górną partię ciała, dlatego warto zdecydować się na coś z odważnym dekoltem. Jeśli jednak piersi są dosyć duże i nie czujemy się z nimi komfortowo warto pomyśleć o materiale usztywniającym, tak by biust utrzymać na swoim miejscu. Warto zaopatrzyć się w specjalną opaskę, która służy do zapięcia pod piersiami. Ona dodatkowo zabezpiecza piersi przed wypadaniem z miseczek.

Co zrobić, jeżeli kobieta ma sylwetkę dosyć puszystą?

Tutaj polecamy lycrę jako materiał stroju kąpielowego oraz zdecydowanie strój jednoczęściowy w ciemnym, wyszczuplającym kolorze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here