Co warto wiedzieć o robieniu manicure?

0
5825

Dłonie to wizytówka człowieka, więc powinny być odpowiednio zadbane. Prawidłowo wykonany manicure sprawi, że będą wyglądać pięknie. Jednak nie wystarczy tylko pomalować paznokcie, ale też zadbać o całe dłonie. Pewnie zastanawiacie się, jakie trzeba wykonać kroki. Mamy dla Was małą podpowiedź.

Na czym polega manicure?

Manicure jest to zabieg polegający na odpowiedniej pielęgnacji paznokci. Wyróżnia się między innymi manicure klasyczny, biologiczny, hybrydowy, tytanowy, japoński, czy brazylijski. Zabieg składa się z następujących etapów: nadanie ładnego kształtu paznokciom, wypolerowanie płytki oraz usunięcie skórek. Z reguły na koniec zabiegu paznokcie maluje się wybranym lakierem, ale można też nałożyć na nie odżywkę lub pozostawić bez niczego. W zależności od tego jaki chcemy uzyskać końcowy efekt możemy użyć lakiery hybrydowy lub jakieś inne ozdoby.  

Jakie są wskazania do wykonania manicure?

Główne wskazania do wykonania manicure to wszystkie nieestetyczne zmiany, które nie mają związku z żadną chorobą. Zalicza się do nich nierówną, pofałdowaną, słabą lub giętką płytkę paznokcia oraz zabarwienia i zgrubienia na niej występujące. Wskazaniem może też być sucha i pomarszczona skóra dłoni, a także różne przebarwienia, które można usunąć za pomocą manicure spa.

Jakie są przeciwwskazania do wykonania manicure?

Przeciwwskazania do wykonania manicure to nietypowość płytki paznokcia, a także choroby zakaźne występujące w jej obrębie oraz otaczającej ją skóry, np. grzybica czy brodawki. Nie wolno też wykonywać manicure przy stanach alergicznych, zapalnych oraz chorobach skóry dłoni, np. łuszczycy. Przeciwwskazaniami są też przerwana ciągłość naskórka, świeże blizny na dłoni oraz czerniak.

Co jest potrzebne do wykonania manicure?

  • Pilnik do paznokci,
  • Polerka do paznokci,
  • Patyczek z drewna,
  • Preparat do rozpuszczania skórek.
  • Miseczka z ciepłą wodą, oliwą dla dzieci lub oliwą z oliwek,
  • Bezbarwna odżywka do paznokci,
  • Lakier.

Jak prawidłowo wykonać manicure?

Na początek zmywamy lakier lub odżywkę z paznokci wykonując ruchy od nasady do czubka paznokcia. Następnie moczymy dłonie w miseczce z wodą przez ok. 5 minut. Po ich wytarciu, smarujemy skórki preparatem złuszczającym i odsuwamy patyczkiem. Jeżeli są grube lub przerośnięte, trzeba będzie je wyciąć cążkami. Nie wolno ciąć za głęboko, wystarczy usunąć odsuniętą, wystającą skórkę. Po zakończeniu tej czynności zmywamy preparat z dłoni i przystępujemy do opracowywania paznokci. Najpierw je skracamy i piłujemy w jednym kierunku, aby nie szarpać płytki. Na tym etapie nadajemy im też upragniony kształt. W kolejnym kroku polerujemy, blokiem polerskim możemy też potrzeć skórki wokół płytki. Na tak przygotowane paznokcie można nakładać lakier lub odżywkę. Pędzelek umieszczamy w centralnej części płytki u nasady i przeciągamy go tak, aby włosie rozeszło się na boki. Następnie czynność powtarzamy, po każdej części płytki.  Po wyschnięciu dłonie smarujemy kremem do rąk, a na płytkę nakładamy po kropelce nawilżającej oliwki do skórek i delikatnie rozprowadzamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here