7 pomysłów na prezent gwiazdkowy dla dziecka

0
2382

Wybierając prezenty świąteczne dla swojej pociechy, warto uważnie czytać ich opakowania. Na rynku znajduje się wiele zabawek, które nie nadają się dla najmłodszych dzieci, zawierając w swym składzie różnego rodzaju szkodliwe związki chemiczne. Należy również zawsze zwracać uwagę na obecność zbyt drobnych elementów w danym produkcie, ponieważ istnieje ryzyko, że maluch je połknie.

Trzeba także unikać podróbek, sięgając wyłącznie po te zabawki, które są oznaczone specjalnymi certyfikatami jakości i bezpieczeństwa. Warto wybierać głównie produkty edukacyjne, jak na przykład: zabawki Skip Hop dla niemowlaków czy też zabawki Janod.

1. Mata edukacyjna Chmurka
Mata pozwala na pobudzenie aktywności ruchowych u najmłodszych dzieci, stymulując przy tym zmysł dotyku, wzroku oraz słuchu. Do maty dołączony jest specjalny pałąk, na którym można przymocować interaktywne zawieszki, na przykład: grającą Owieczkę, Ptaszka-grzechotkę czy też świecącą Gwiazdkę.

2. Karuzela z projektorem i pozytywką Chmurka
Zabawka pełni wiele różnych funkcji, wprowadzając malucha w świat dźwięków, światła oraz ruchu.

3. Zabawka Camping Miś Edukacyjny
Produkt stworzony został na kształt otwierającego się kocyka, który po zamknięciu staje się misiem do przytulania. W zestawie znajdują się też: piszczałka, bezpieczne lusterko oraz gryzak.

4. Aktywny telefon Sowa
Zabawka ta stymuluje przede wszystkim zmysł słuchu, dotyku oraz wzroku. Wydaje mnóstwo rozmaitych dźwięków i melodii. Jest również łatwa do przenoszenia i przyjemna w dotyku.

5. Zabawka Chmurka Ball Trio
Na produkt składają się trzy piłeczki-grzechotki, a każda z nich ma odmienny kształt i wydaje nieco inne dźwięki. Zabawki szeleszczą i grzechoczą po ściśnięciu. Są bardzo miłe w dotyku.

6. Klocki drewniane z matą do zabawy Kubix Miasto (70 sztuk)
Z 70 elementów dziecko może ułożyć cały szereg różnych budowli. Klocki pozytywnie wpływają na kreatywność, umiejętność logicznego myślenia oraz zmysł przestrzenny dziecka.

7. Sarenka na biegunach Baby Forest
To estetycznie wykonana huśtawka o bezpiecznej konstrukcji. Umożliwia dziecku samodzielne wsiadanie i zsiadanie.

Źródło: Sklep z artykułami dla niemowląt

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here