Arabskie wakacje

0
1294
Arabskie wakacje

Jesteś fanem arabskiej kultury i marzysz o podróży na Bliski Wschód? Wakacje w tamtych rejonach są w zasięgu możliwości, wystarczy tylko wybrać bezpieczny region. To najważniejsze, by podróżować tylko w miejsca niezagrożone atakami. Mimo, że Bliski Wschód to głównie walki fanatyków islamu, istnieją też miejsca przyjazne turystom, takie jak Dubaj.

Jeśli chodzi o Dubaj – wakacje będą tam bezpieczną przygodą. Jeśli nie wierzysz, że dubajskie wczasy mogą być pozbawione niebezpieczeństwa, zajrzyj na statystyki strony Biura ds. Narkotyków i Przestępczości przy Organizacji Narodów Zjednoczonych. Nie bez powodu Dubaj okrzyknięto krajem o zerowej przestępczości.

W temacie Dubaj – wakacje będą niezapomnianą przygodą, ze względu na niezaprzeczalne atuty tamtejszej architektury. To właśnie tam można podziwiać najwyższy budynek świata! Nie tylko architektura przyciąga co roku miliony turystów do Dubaju. Piękne, piaszczyste plaże to również ogromny atut tego arabskiego kraju. Fani przejażdżek będą mieli możliwość ekstremalnej wyprawy na wydmistą pustynię, w międzyczasie podziwiając wielbłądy- znak rozpoznawczy Dubaju. Atrakcji jest wiele, o tym każdy musi przekonać się sam.

Tak naprawdę wakacje w Dubaju to wakacje jak w każdym innym kraju, jednak warto zdawać sobie sprawę, że kultura arabska wymaga dostosowania się do niej przez turystów. Właśnie dlatego należy okazać szacunek tamtejszym mieszkańcom poprzez zasłanianie jak największej części ciała, zwłaszcza jeśli chodzi o kobiety. Wyjątkiem są plaże- tam jak najbardziej można wskoczyć w ulubione bikini. Okazywanie sobie uczuć może być nie najlepszym pomysłem, jeśli mamy ochotę na więcej niż trzymanie się za ręce i szybkie buziaki. Seks w miejscu publicznym, zwłaszcza pary niebędącej małżeństwem= więzienie.

Mimo, że Dubaj to kraj niezwykle tolerancyjny, alkohol można spożywać tylko w lokalach go oferujących. Niech nie przyjdzie ci do głowy posiadanie alkoholu podczas wyprawy na miasto. Jeśli chodzi o narkotyki, nic dziwnego, że Dubaj mówi kategoryczne nie! Nie należy także obnosić się z kamerowaniem i fotografowaniem prywatnych willi, narzędzi militarnych i osób. Grozi za to więzienie. Nie należy zwracać na siebie zbytniej uwagi, a już na pewno nie gestami, które dubajczycy mogą źle odebrać, Mimo, że zakazów wydaje się wiele- warto uszanować zwyczaje Dubajskiej ludności. Dzięki temu odkryjemy wszystkie dobrodziejstwa tego tajemniczego kraju.

Jeśli chodzi o Dubaj – wakacje będą tam idealną, ale przede wszystkim bezpieczną zabawą. Warto wybrać się w tak odległe strony, by zapoznać się z inną kulturą, spróbować odmiennej kuchni, zobaczyć nowoczesną architekturę. Nie należy bać się arabskiej ludności, ponieważ są oni jednym najbardziej tolerancyjnych narodów, pod warunkiem dostosowania się do arabskich zwyczajów.

Dubaj może być zdobyty także i przez ciebie! Już dzisiaj przejrzyj oferty wycieczek w tamten region świata. Zaznajom się z tamtejszą kulturą i wyrusz na egzotyczną przygodę. Z odpowiednim przygotowaniem będzie to z pewnością przygoda życia.

http://www.weuropie.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWycieczka na Kubę
Następny artykułZabytkowe miasto

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here