Zabytkowe miasto

0
1476
Zabytkowe miasto

Założone w 753 roku przed naszą przez Romulusa miasto, które stało się celem wycieczek dziesiątek tysięcy turystów. Pełne zabytkowych budowli, uliczek, i symboli znanej na całym świecie kultury. Z pewnością jedno z najpiękniejszych miast na świecie, czyli Rzym! Stolica Włoch, położona nad rzeką Tyber i Morzem śródziemnym. Jest czwartym miastem w Europie, pod względem liczby ludności.

Rzym – wycieczka marzeń?
Przede wszystkim, należy powiedzieć, że na zwiedzenia tego miasta nie wystarczy jeden lub dwa dni. Taki czas pozwoli nam na powierzchowny rzut oka na miasto i zobaczenie budowli z zewnątrz. Aby zagłębić się nieco w klimat i piękno odwiedzanego miejsca, warto poświęcić około 5-6 dni. Da nam to czas, na powolne eksplorowanie kolejnych miejsc. Jeżeli chodzi o najlepszy czas na wycieczkę do Rzymu, to oczywistym jest, że w miesiącach typowo urlopowych, będą tam tysiące turystów, co może nieco utrudniać zwiedzanie. Natomiast będzie wtedy najpiękniej: zielono, wszystko będzie kwitło, a pogoda na pewno dopisze. Poza sezonem, na 100 procent, podziwianie miasta bez tłumów, będzie przyjemniejsze. W marcu, kwietniu czy październiku może nie będzie najcieplej, ale ciepła kurtka i sweter nie będą konieczne. Oprócz tego, w mniej obleganych miesiącach, można znaleźć tańszy nocleg, a i knajpki często obniżają ceny poza sezonem. Wszystko więc zależy od naszych preferencji.

Warto dokładnie zaplanować naszą wycieczkę, punkt po punkcie, ustalić wcześniej trasy, którymi będziemy się poruszać. To zdecydowanie ułatwi całą podróż. Trzeba tu zaznaczyć, że kościoły, muzea, bazyliki, mają określone godziny otwarcia. Kościoły są czasem nawet zamykane w dzień na kilka godzin.

A jeżeli jesteśmy już przy planie wycieczki, to należy wymienić kilka wręcz obowiązkowych punktów, na mapie Rzymu. Pierwsze z tych miejsc to oczywiście Koloseum, czyli zabytkowy amfiteatr wzniesiony przez Flawiuszów. Odbywały się w nim walki gladiatorów, polowania na zwierzęta czy igrzyska olimpijskie. W 2007 roku, Koloseum zostało ogłoszone jako jeden z siedmiu cudów świata. Kolejne obowiązkowe do odwiedzenia miejsce, to słynna Fontanna di Trevi, do której można wrzucić symboliczną monetę i pomyśleć życzenie, a przy której zawsze są setki turystów. Blisko tych dwóch miejsc znajdują się również znane Schody Hiszpańskie, które prowadzą do Trinità dei Monti, czyli do Kościoła Świętej Trójcy. Warto wybrać się również na pola marsowe, aby zobaczyć Panteon, który kiedyś poświęcany był bóstwom planetarnym, a teraz służy jako katolicki kościół. Oprócz tych zabytków, nie zapomnijmy o Bazylice Matki Bożej Anielskiej i Męczenników, w która została zaprojektowana przez samego Michała Anioła. Pamiętajmy też o Piazza Navona, Fontannie Czterech Rzek, czy Zamku Świętego Anioła, który został zbudowany na grobowcu Hadriana.

Rzym to miasto pełne pięknych widoków, w którym można poczuć jego historię. Dobrze zachowane zabytki, pozwalają w pewnym sensie na cofnięcie się w czasie i poczucie starożytnego klimatu. Wycieczka do Rzymu, na pewno będzie niezapomnianą.

http://www.fabrykapodroznika.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułArabskie wakacje
Następny artykułGdzie kupować kosmetyki?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here