Wycieczka na Kubę

0
1070
Wycieczka na Kubę

Kuba to kraj, który koniecznie powinien znajdować się na liście miejsc do odwiedzenia przez każdego turystę. Jest to przede wszystkim gorąca i piękna wyspa, na której praktycznie zatrzymał się czas. Jest wstanie jednak zachwycić licznymi kontrastami nawet najbardziej wymagających turystów.

Na wyspie znajdują się bowiem rajskie plaże, piękne tropikalne krajobrazy, hotelowe luksusy czy niezwykły czar kolonialnych miasteczek. Występują również popadające z roku na rok w coraz większą ruinę dzielnice Hawany, a także dostrzegalna praktycznie w każdym miejscu spuścizna kubańskiej rewolucji. Należy do niej zaliczyć przede wszystkim wszechobecne propagandowe hasła czy żywy kult niezwykle kontrowersyjnego Che Guevary. Czy wycieczka na Kubę jest jednak dobrym pomysłem?

Co warto zobaczyć w tym kraju?

Wszystko oczywiście uzależnione jest od priorytetów turystów. Część osób uwielbia zwiedzać w trakcie wakacji, z kolei inni zdecydowanie bardziej wolą odpocząć.

Turyści, którzy są miłośnikami miast koniecznie powinni odwiedzić stolicę Kuby. Hawana jest bowiem wstanie zaskoczyć praktycznie na każdym kroku. Doskonale widać tutaj kontrast niegdysiejszego blasku, a także przepychu, kolonialnego czaru ulic i niezwykłych budynków z nieremontowanymi od lat kamienicami.

Warto także dla porównania odwiedzić inne kubańskie miasta czy miasteczka. Nie wszyscy mają bowiem świadomość, że mogą one być w zdecydowanie lepszym stanie niż sama stolica.

Cienfuegos będzie wstanie oczarować turystów niezwykłym francuskim klimatem, Camaguey – dekoracjami filmowymi. Z kolei w bardzo dusznym Santiago de Cuba jest możliwość zobaczenia ulicznych parad czy uczestniczenia w ogromnych ulicznych muzyczno-tanecznych zabawach.

Oczywiście zdecydowanie najwięcej muzyki na żywo oraz tańca będzie można zobaczyć w Trinidadzie. W Baracoa znajduje się natomiast bardzo duża liczba szkół salsy. Warto mieć świadomość, że na Kubie można nauczyć się tańczyć bardzo spontanicznie, wystarczy przebywać w miejscach, w których gra muzyka.

Warto również zdawać sobie sprawę, że niezwykle intrygującym oraz ciekawym elementem kultury kubańskiej jest religia synkretyczna – santeria, a także zdecydowanie mniej widoczna, ale bardziej tajemnicza palo monte.

Osoby, które fascynują się przyrodą muszą koniecznie zobaczyć okolice Vinales, a także Parku Peninsula de Zapata. Pasjonaci plażowania w wersji luksusowej nie mogą pominąć Varadero. Osoby, które są ograniczone czasowo, nie muszą się niczym przejmować. Świetne widoki znajdują się również w okolicach Hawany. Warto wiedzieć, że na wschód od stolicy kraju zlokalizowanych jest kilka bardzo atrakcyjnych plaż. Rekomendowane jest również spróbowanie nurkowania, w celu zobaczenia kolorowego oraz niezwykle bogatego morskiego życia Karaibów.

Na Kobie praktycznie nie ma możliwości się nudzić. Osoby, które będą w stolicy kraju muszą zobaczyć Muzeum Rewolucji, a także dom Che Guevary. Z kolei turyści, którzy są zainteresowani historią, będą wstanie wszędzie zobaczyć spuściznę rewolucji.

http://www.freehostel.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWczasy i ich organizacja
Następny artykułArabskie wakacje

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here