6 rzeczy, których nigdy nie należy suszyć w suszarce

0
3175
6 rzeczy, których nigdy nie należy suszyć w suszarce.

Pralka jest urządzeniem, którego używamy niemal każdego dnia. Plamy, przepocone lub przechodzone ubrania. Wszystko pierzemy w pralce. Jednak równie szybko jak pierze pralka, chcemy wszystko wysuszyć. Do tego służy suszarka. Nie nadaje się jednak ona do wysuszenia każdego prania. Do czego nie należy jej używać? Poniżej 6 rzeczy, które się do takiego zastosowania kompletnie nie nadają.

Kostium kąpielowy.

Elastan, czyli materiał, z którego wykonuje się różnego rodzaju bikini czy kostiumy kąpielowe źle znosi bardzo wysoką temperaturę. Pod wpływem suszarki kostium kąpielowy stanie się łamliwy mało elastyczny i jego noszenie nie będzie już przyjemnością, lecz udręką.

Biustonosze.

Innym typem ubrań są biustonosze. Nie chodzi tu rzecz jasna o ich elastyczność, lecz bardziej o ich kształt. Fakt, że pod wpływem zbyt wysokich temperatur biustonosz traci swój kształt, co jest najbardziej istotne dla kobiet, sprawia, że bielizna po suszeniu w suszarce nadaje się nie do codziennego noszenia, lecz prędzej do wyrzucenia.

Mata do kąpieli.

Produkt wykonany z gumy, zabezpiecza nas przed wpadnięciem w poślizg w łazience, nie sprawdzi się zupełnie w połączeniu z suszarką. Przemawia przeciwko temu sam materiał, z którego została wykonana – guma. Guma jest łatwopalna i pod wpływem wysokiej temperatury powoduje pożar, co sprawia, że suszenie maty kąpielowej w suszarce jest nie tyle nierozsądne, co głupie i niebezpieczne. Absolutnie nie wolno tego robić.

6 rzeczy, których nigdy nie należy suszyć w suszarce.

 

Rajstopy.

Każda z nas wie, że rajstopy to wyjątkowo delikatny produkt i wiele z nas denerwowało się, gdy w najmniej odpowiednim momencie rajstopy podarły się lub pojawiło się na nich niesławne oczko. Ryzyko tego jak i poplątania rajstop wzrasta wielokrotnie wraz ze wzrostem temperatury, stąd należy wystrzegać się używania suszarki w celu wysuszenia rajstop. Dużo prostszym sposobem i bezpieczniejszym jest powieszenie rajstop obok grzejnika i pozostawienie ich, bowiem z racji delikatności materiału czas ich schnięcia nie jest zbyt długi.

Błyszczące ubrania.

Lubisz nosić błyszczące ubrania i chcesz je wysuszyć? Nie używaj w tym celu suszarki. Dlaczego? Błyszczące kryształki, których multum na tego typu odzieży, roztopią się w szybkim tempie, stąd ubranie nie będzie dłużej przeznaczone do wyjścia na imprezę lub spotkanie, ku naszemu zdenerwowaniu i frustracji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here