Właściwości płytek kuchennych

0
728
Właściwości płytek kuchennych

Kuchnia jest “sercem” każdego domu i panują w niej wyjątkowe warunki. Wymaga się, aby ta przestrzeń była przede wszystkim funkcjonalna i praktyczna, ale może być również estetyczna i modna. Jak ją urządzić, by spełniała wszystkie wymagania? Przede wszystkim skup się na płytkach kuchennych, bo to one stanowią ten element wyposażenia, który musi trwać w swojej doskonałości przez wiele lat, a ich wymiana wiąże się z problematycznym remontem.

Najlepsze płytki kuchenne, czyli jakie? 

Wybierając płytki do kuchni, zwróć przede wszystkim uwagę na to, aby były w pełni odporne nie tylko na intensywne zabrudzenia, na przykład tłuszczem czy sokiem z buraków, ale również odporne na uszkodzenia mechaniczne. Płytki nie mogą pękać, rysować się ani ścierać czy odbarwiać. Uwzględnij, że płytki zostaną zamontowane nie tylko w strefie pomiędzy blatem roboczym a szafkami wiszącymi, ale również na podłodze. Mają znosić duży ciężar i intensywną eksploatację. Świetnie, jeśli będą łatwe w utrzymaniu czystości, a te z kamienia naturalnego, między innymi z granitu są dodatkowo przeciwbakteryjne. 

Co więcej, płytki w kuchni muszą być odporne na działanie wody, wilgoci i wysokich temperatur. Jeśli wybierasz płytki na podłogę, zwróć uwagę, aby dobrze przewodziły ciepło, jeśli zastosowane jest ogrzewanie podłogowe, płytki powinny być również antypoślizgowe. Jak widzisz, ich wybór może stanowić spory problem. 

Płytki dekoracyjne w kuchni 

Jeśli znasz już priorytetowe właściwości płytek, które zamontujesz w kuchennej przestrzeni, dobierz je również pod względem estetycznym. Zwracaj uwagę na obowiązujące trendy czy styl, w jakim urządzisz całą kuchnię. 

Ogromną popularnością cieszą się płytki do kuchni klasyczne, ponieważ są na tyle uniwersalne, że bez problemu są w trendach zawsze i można do nich dobierać różnego rodzaju dodatki, aby stworzyć preferowany klimat. 

W kuchni świetnie sprawdzają się płytki imitujące naturalny kamień oraz te drewnopodobne. Możesz wybierać ich dowolny rozmiar, kształt, strukturę czy motyw dekoracyjny. 

W kuchni nowoczesnej pięknie wyglądają płytki białe, w tej skandynawskiej sprawdzą się płytki szare, nieco surowe, które są podobne do betonu, zaś w kuchni loftowej dobrze komponują się te, które imitują naturalne deski drewniane. 

Dopasuj płytki do pozostałych elementów kuchni. Te białe będą pasować do wszystkich mebli. Zwracaj uwagę na to, aby płytki w kuchni nie pomniejszały optycznie całego wnętrza, powinny dawać wrażenie wręcz odwrotne. 

Płytki w kuchni mają służyć przez wiele lat, dlatego zaleca się wybór raczej tych tradycyjnych, stonowanych i zawsze najlepszej jakości. To ten element wyposażenia kuchennej przestrzeni, na którym nie warto oszczędzać. Wybierz też dobrą ekipę remontową, która położy je na ścianach i na podłodze zgodnie z profesjonalną sztuką budownictwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here