Usuwamy toksyny z ciała.

0
1072
Usuwamy toksyny z ciała.

Organizm ludzki jest niezwykle złożony. Lata ewolucji wykształciły wiele funkcji, które pozwalają, aby dobrze i sprawnie funkcjonował. Jakość dzisiejszego życia nie jest najlepsza, a chodzi o to z czym nasze ciało na co dzień musi się zmagać. Zanieczyszczone powietrze, chemiczne jedzenie – to tylko parę przykładów tego, jak nasz organizm jest zatruwany. Prawdą jest, że organizm ludzki ma zdolności do samoregeneracji oraz potrafi usuwać i wydalać toksyny samodzielnie. Pomimo tego czasem warto zastosować tzw. detoks i wspomóc nasze ciało w tej walce. Oto kilka sposobów, jak oczyścić organizm z toksyn:
– Oczyszczanie, poprzez stosowanie odpowiedniej diety – dietę na oczyszczenie, czyli tzw. detoks, możemy przeprowadzić bezpiecznie w domu. Są różne rodzaje detoksów, które bazują na różnych produktach i najpopularniejsze to: dieta sokowa, dieta koktajlowa, dieta jabłkowa, dieta zbożowa. Detoks nie ma na celu utraty kilogramów, jednakże zazwyczaj ma taki efekt „uboczny”. Podczas jego stosowania przyjmujemy zazwyczaj dość mało kalorii, stąd spadek wagi. Detoks powinien trwać kilka dni, parę tygodni i trzeba się bardzo dobrze do niego przygotować, by nie wyrządzić sobie krzywdy.
– Oczyszczanie ciała ziołami – zioła od bardzo dawna są znane w medycynie ludowej i dziś wracają do łask, zaczynamy doceniać ich dobroczynne działanie. Istnieje wiele ziół, które skutecznie pomagają nam pozbywać się trujących substancji z naszego ciała i są to m.in.: pokrzywa, czystek, rumianek, melisa lekarska.
– Wprowadzenie mniejszych lub większych zmian w swojej codzienności – jeśli zależy ci na usunięciu toksyn z organizmu, musisz pozbyć się nałogów, takich jak palenie papierosów, nadużywanie alkoholu. Są to substancje, które mają znaczący wpływ i to negatywny na nasz cały organizm. Często zrzucamy winę na zły stan swojego zdrowia na np. smog, a tak naprawdę sami fundujemy sobie porządną dawkę toksyn, poprzez spalenie kilku papierosów dziennie.
Oczyszczanie organizmu jest ważne dla zdrowia, zbyt duża ilość toksyn może powodować, iż przestajemy sprawnie funkcjonować. Warto wprowadzić do swojej codzienności nawet drobne zmiany np. picie filiżanki herbaty ziołowej, które pomogą naszemu organizmowi pozbywać się trujących substancji.

http://www.diamondchand.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here