Który to tydzień ciąży?

0
1081
Który to tydzień ciąży?

Właśnie dowiedziałaś się, że zostaniesz mamą. Przepełnia Cię mieszkanka uczuć – od euforii po strach przed zmianami. Chciałabyś teraz zacząć zdrowiej się odżywiać, prowadzić spokojny tryb życia i przede wszystkim zadbać o nowe życie, które rozwija się w Tobie. Zadajesz sobie pewnie pytanie jak obliczyć tydzień ciąży.
Każdy wie, że typowa ciąża trwa 9 miesięcy, ale już przy pierwszej wizycie u twojego prowadzącego lekarza ginekologa dowiesz się, że odtąd będziesz posługiwać się terminologią tygodni.
Położna lub lekarz zapyta Cię o datę ostatniej miesiączki. Będzie to pierwszy dzień krwawienia. Samo zapłodnienie nastąpiło około 2 tygodnie później, ale tego faktu zazwyczaj nie jesteśmy w stanie odnotować, więc za pierwszy dzień ciąży bierze się właśnie datę ostatniego okresu. Ciąża składa się z trzech trymestrów. Jeśli będziesz chciała dokładnie wiedzieć jak obliczyć tydzień ciąży i pamiętać jaki to trymestr, najlepiej ściągnij na telefon aplikację służącą do tego. W sieci jest mnóstwo ciekawych rozwiązań, gdzie oprócz monitorowania postępu ciąży przeczytasz także wskazówki i ciekawostki dotyczące danego okresu ciąży.
Kolejne trymestry przebiegają w następujący sposób:
1 trymestr – od początku do końca 12 tygodnia ciąży
2 trymestr – od 13 do końca 26 tygodnia ciąży
3 trymestr – od 27 do końca 40 tygodnia ciąży
Wiesz już zatem, jak obliczyć tydzień ciąży i w którym trymestrze się znajdujesz. Jest to ważne, aby monitorować postęp rozwoju płodu, pamiętać o wizytach i konkretnych badaniach USG, które przypadają na konkretne etapy ciąży.
Mówimy tutaj o trzech badaniach prenatalnych czyli bezinwazyjnych genetycznych badaniach USG mających na celu wykrycie ewentualnych wad płodu. Pierwsze ma miejsce między 11 a 14 tygodniem. Drugie to tzw. badanie połówkowe wypadające między 18 a 23 tygodniem a trzecie zostaje wykonane zazwyczaj po 32 tygodniu.
W kilku prostych krokach dowiedziałaś się jak obliczyć tydzień ciąży. Teraz pozostaje cieszyć się nowym stanem i szczęśliwie czekać do rozwiązania.

http://www.zieloni2004.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here