Świnoujście: niezwykłe miasto czeka!

0
2070

To wspaniałe miasto rozłożyło się na licznych wyspach, których jest tu w sumie ponad czterdzieści. Świnoujście może się dzięki temu pochwalić wyjątkowym charakterem, który zapewnił mu spore zainteresowanie wśród turystów. Wspaniała okolica, liczne atrakcje oraz rewelacyjnie rozwinięta baza noclegowa sprawiają, że osób pragnących właśnie tu spędzić wczasy nad morzem, przybywa z każdym rokiem.

Na czym polega wyjątkowość tego miasta?

Miasto leżące u ujścia Świny, nad Zatoką Pomorską i Zalewem Szczecińskim przyciąga turystów licznymi wyspami, wśród których znajdują się tak ważne atrakcje turystyczne, jak wyspa Uznam oraz część wyspy Wolin.

Piękne wybrzeża Zalewu Szczecińskiego, liczne zabytki, czekające na terenie miasta – oto czynniki, dzięki którym Świnoujście stało się tak ważnym i tak popularnym ośrodkiem turystycznym. Gdzie czekają na nas najciekawsze atrakcje? Kto chce spędzić miło czas w tym mieście, ten koniecznie powinien wybrać się na wyspę Uznam. To tu zobaczyć najstarsze kamienice oraz zwiedzić tak ciekawą placówkę, jaką jest Muzeum Rybołówstwa Morskiego.

Latarnia morska, największa w całej Polsce baza rybołówstwa dalekomorskiego oraz domy rybackie – oto kolejne atrakcje, dzięki którym w tym mieście można spędzić wspaniałe wczasy. Świnoujście będzie też dobrym punktem wypadowym dla tych, którym marzą się przyrodnicze wycieczki po okolicy. Dla miłośników natury nie lada gratką będzie przecież pobliska wyspa Krasibór, znana przede wszystkim jako ostoja dla wielu gatunków ptaków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here