Stylizacja paznokci, jakie są rodzaje?

0
3958
Jakie są rodzaje stylizacji paznokci?

Każda kobieta uwielbia mieć zadbane paznokcie, w końcu są jej wizytówką. Czasy, w których paznokcie były malowane wyłącznie zwykłym lakierem minęły. Obecnie jest wiele metod stylizacji paznokci. Czym się różnią od siebie?

Rodzaje stylizacji paznokci

Jaki rodzaj stylizacji paznokci wybierzemy, zależy tylko od naszych oczekiwań, ilości poświęconego czasu i preferencji. Najpopularniejszy jest manicure hybrydowy. Taki zabieg zajmuję nie więcej niż 1,5 godziny, a efekt wystarczy na przynajmniej trzy tygodnie.

Rodzaje manicure

Manicure japoński jest zabiegiem regenerującym paznokcie, który daje delikatny, ale elegancki efekt w postaci mocnego nabłyszczenia płytki oraz zadbanych skórek. Na czym polega?

Na początku odsuwa i usuwa się skórki, które narosły na płytkę paznokciową. Następnie w płytkę wcierana jest specjalna pasta, która w składzie ma minerały i składniki odżywcze. Po paście, wcierany jest proszek, który służy do utrwalenia efektu, dodatkowo nabłyszcza płytkę. Na zakończenie, na skórki nakładane jest specjalne serum lub oliwka, która ma zadanie nawilżyć je i odżywić. Zabieg sprawia, że płytka jest wzmocniona, wygląda pięknie i zdrowo.

Stylizacja paznokci, jakie są rodzaje?

Manicure hybrydowy jest hitem ostatnich lat. Zabieg wykonuje się podobnie do manicure klasycznym lakierem. Różnica polega na tym, że zamiast klasycznego lakieru do paznokci, stosuje się lakiery o konsystencji żelowej, które trzeba utwardzić w lampie UV.

Zaletą tej metody jest to, że prawidłowo nałożony lakier utrzymuje się na paznokcia do 3 tygodni, bez uszkodzeń. Więc jest to bardzo trwała metoda. Lakier nie odpryskuje, a paznokcie nie łamią się. Dodatkowo manicure hybrydowy daje bardzo naturalny efekt.

Manicure żelowy sprawdza się doskonale u osób z krótkimi, łamliwymi i słabymi paznokciami. Do wykonania paznokci żelowych wykorzystuje się specjalny żel. Aplikuje się go na odpowiednio przygotowaną płytkę paznokciową. Aby utwardzić żel, należy naświetlić paznokcie lampą UV.

Prawidłowy manicure żelowy utrzymuje się do kilku tygodni. Po pojawieniu się odrostu, ubytek należy uzupełnić żelem. Jest to mało inwazyjna metoda, bezpieczna dla skóry i paznokci.

Przeczytaj też: http://www.chreduta.pl/tusze-do-rzes-jakie-maja-wlasciwosci/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here