Spowiedź święta

0
1165
Spowiedź święta

Wiele ludzi zastanawia się, co to jest odpust zupełny. Żeby uzyskać odpuszczenie grzechów, należy przystąpić do sakramentu spowiedzi świętej. Spowiedź jest przeprowadzana najczęściej w kościele w konfesjonale, chociaż w dzisiejszych czasach niektóre kościoły oferują spowiedź świętą przez telefon lub nawet przez internet. Przed przystąpieniem do sakramentu spowiedzi świętej należy się odpowiednio przygotować, to znaczy zrobić sobie rachunek sumienia. Rachunek sumienia to przypomnienie sobie wszystkich grzechów, jakie popełniło się od ostatniej spowiedzi świętej. Pomocne może być przeczytanie sobie dziesięciu przykazań bożych, a następnie pięciu przykazań kościelnych i zastanowienie się, czy zgrzeszyło się przeciwko któremuś z nich. Dobrze jest też przypomnieć sobie, kiedy miała miejsce ostatnia spowiedź oraz czy ostatnio odprawiło się pokutę zadaną przez kapłana.

Po wykonaniu rachunku sumienia można już przystąpić do spowiedzi. Należy wyznać kapłanowi w konfesjonale wszystkie grzechy, nie zatajając żadnego, a następnie poczekać na pokutę. Ksiądz wypowiada słowa: „Ja odpuszczam Tobie grzechy w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego” i w tym momencie uzyskujemy odpuszczenie grzechów.

A co to jest odpust zupełny? Do jego otrzymania konieczne jest spełnienie dodatkowych warunków stawianych przez kościół, na przykład w listopadzie uzyskanie takiego odpustu jest możliwe, gdy uczestniczymy we mszy świętej, przyjmiemy Komunię Świętą oraz pomodlimy się za zmarłych i za Ojca Świętego.

Odpust zupełny możemy ofiarować za siebie lub za kogoś zmarłego, by szybciej dostał się do nieba.

http://www.ladychwila.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKobiece sprawy
Następny artykułProwincja

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here