Kobiece sprawy

0
1109
Kobiece sprawy

Wiele dziewczynek w podstawówce zadaje sobie pytanie: co to jest menstruacja? Kiedy będzie mnie dotyczyć? Z kim mam o tym porozmawiać?
Menstruacja to inaczej miesiączka – krwawienie u kobiet, które powstaje wskutek złuszczania się nabłonka macicy. Występuje ona u wszystkich zdrowych kobiet w wieku rozrodczym. Rozpoczyna się przeważnie między 11 a 15 rokiem życia, jednak wpływ na to ma wiele czynników. U jednych dziewczynek menstruacja zaczyna się szybko, u innych niekoniecznie. Może to wynikać z uwarunkowań genetycznych.
Miesiączka jest zwana także okresem. Okres pojawia się u kobiet zazwyczaj co 26-30 dni i trwa około trzech, do siedmiu dni. Wiele kobiet skarży się w tym czasie na dokuczliwe bóle brzucha, bóle głowy, złe samopoczucie. Niestety taka jest fizjologia kobiet, i musimy do niej przywyknąć.
Niektórzy twierdzą, że gdy dziewczynka dostanie pierwszy okres, wtedy staje się prawdziwą kobietą. To znak, że organizm kobiety jest gotowy, aby w przyszłości mogła urodzić dziecko.
Wiele osób, zwłaszcza chłopców, nie do końca wie, co to jest menstruacja. Bywa tak, że krępujemy się o tym mówić, traktujemy to jako temat tabu. A nie powinno tak być, gdyż to normalny proces biologiczny w ciele kobiety, którego nie należy się wstydzić. Krwawienie nie jest niczym przyjemnym, jednak w sklepach znajdziemy sporo artykułów do strefy intymnej, które pomagają przetrwać okres, np. tampony, podpaski.
Reasumując – menstruacja jest procesem biologicznym w ciele kobiety, który polega na krwawieniu z dróg rodnych przez kilka dni w miesiącu. Nie bójmy się mówić o tym, co to jest menstruacja.

http://www.odzyskajdzien.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKaszak
Następny artykułSpowiedź święta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here