Poduszki puchowe – i wstajesz wypoczęty!

0
1862

Chyba nikogo nie trzeba przekonywać o tym, że komfortowy sen to podstawa dobrego samopoczucia, gwarancja udanego dnia oraz czynnik, który rzutuje na nasze zdrowie. Sypialnia stanowi swego rodzaju azyl, miejsce, w którym się regenerujemy i nabieramy sił. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać wygodne łóżko oraz odpowiednią pościel – szczególną uwagę należy zwrócić na poduszkę. Niewłaściwie dobrana może powodować bóle karku, głowy, ramion czy też chrapanie. Najczęściej polecanymi poduszkami są poduszki puchowe, dlaczego?

Puch naturalny stosowany w wypełnieniu kołder i poduszek to miękkie, wielowłókniste podszycie ptasich piór. Najlepsze właściwości wykazuje puch pochodzący od ptactwa wodnego. Wśród producentów pościeli najbardziej ceniony jest puch gęsi, który wykazuje miękkość, przewiewność i sprężystość.

Zdrowy sen z puchową poduszką

Ułożenie głowy na miękkiej poduszce z puchu to prawdziwe ukojenie po ciężkim dniu! Poduszka dzięki sprężystości dopasowuje się do linii karku, głowy i szyi oraz bardzo szybko wraca do swojego kształtu. Niezaprzeczalnym atutem jest przyjemna miękkość i lekkość. Zdrowy i regenerujący sen możliwy jest dzięki doskonałej termoizolacji, cyrkulacji powietrza i odprowadzaniu wilgoci. Puch absorbuje powietrze z otoczenia, ogrzewa je i przekazuje ciepło ciału. To sprawia, że poduszka puchowa zapewnia optymalną temperaturę i jednocześnie chroni przed przegrzaniem. Ten rodzaj wypełnienia pościeli docenią także pragmatycy, ponieważ daje on gwarancję wytrzymałości, a od niedawna nowoczesne produkty można prać, używając specjalistycznych detergentów. Warto podkreślić, że puch jest bezzapachowy i w 100 % czysty. Naturalny materiał stanowi synonim najwyższej jakości i jest ceniony nawet przez najbardziej wymagających użytkowników.

Na co zwrócić uwagę, kupując poduszkę puchową?

Na rynku dostępnych jest wiele wariantów wypełnienia puchowego, dlatego warto przed zakupem dobrze zapoznać się ze specyfikacją produktu i wybrać optymalny dla siebie model poduszki. Producenci używają różnej jakości puchu (oznaczane jako klasa I,II,III), mieszają pierze z puchem w różnych proporcjach oraz proponują różne wielkości wsadów puchu, dzięki czemu w zależności od potrzeb można wybrać miękką lub twardszą poduszkę, wysoką lub bardziej płaską itp. Ogromną rolę pełni również poszycie, które w połączeniu z puchem może dać najwyższy komfort. Najpopularniejsza jest bawełna zapewniająca delikatność, dostępna jest również bawełna z domieszką tkaniny bambusowej, bawełna puchoszczelna, a dla osób ceniących najwyższą jakość producenci przygotowują propozycje o najwyższej jakości – poduszki puchowe pokryte szlachetną bawełną. Uwagę należy zwrócić również na bizę (zakończenie brzegów poduszki), ponieważ w dużej mierze odpowiedzialna jest ona za wytrzymałość i szczelność. Warto również przed zakupem dokonać selekcji producentów. Do uznanych firm należy polska marka AMZ oraz niemiecka Paradise, które wprowadzają na rynek ciekawe rozwiązania i gwarantują wysoką jakość poduszek puchowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here