Pięć nietypowych zastosowań mydła.

0
1871
Pięć nietypowych zastosowań mydła.

Do jakich celów służy mydło? To pytanie jest proste, bo każdy odpowiadający na nie, rzeknie, że służy do mycia ciała, ktoś inny doda, że może służyć do prania ubrań jako zamiennik proszku. Ale czy to jedyne zastosowania tego najstarszego środka higienicznego? Co zaskakujące, nie. Jakie są inne zastosowania mydła? Poniżej przedstawiamy pięć z nich, które zaskoczą niejedną osobę.

Mydło jako zabójca mszyc.

Tak jest. Mydło świetnie sprawdza się w celu eliminacji uporczywych owadów, jakimi są mszyce. Najlepsze w tym celu jest przygotowanie szarego mydła. Co należy zrobić by pozbyć się mszyc za pomocą tego środka? Należy sporządzić najpierw mieszankę szarego mydła i wody, którą przechowywać możemy np. w butelce. Ważne jest by butelka miała spryskiwacz taki jak np. środki do mycia szyb, bowiem rośliny należy spryskiwać tym roztworem przez kilka dni i problem mszyc zniknie. To o tyle ważne, gdyż przesadne użycie tej mieszanki może szkodzić roślinom.

Mydło jako środek do usuwania ciężkich zabrudzeń.

Tu mowa przede wszystkim o zabrudzeniach po malowaniu. Każdy z nas wie jak trudno dokładnie wyczyścić pędzel pokryty farbą. Wielu z nas ucieka się do znanego sposobu z rozpuszczalnikiem, polegającym na zamoczeniu pędzla w słoiku z rozpuszczalnikiem. Tak samo można zrobić z mydłem.

Pięć nietypowych zastosowań mydła.

Tutaj wystarczy miska z ciepłą wodą i mydłem, najlepiej by było ono naturalnego pochodzenia lub szare. Czas działania jest równie szybki i plamy znikną w kilka chwil.

Pomoc w malowaniu.

Wystarczy roztwór z szarego mydła i wody by odpowiednio przygotować grunt pod malowanie. Specjaliści w tym temacie potwierdzają użycie tego środka do dokładnego mycia ścian przed rozpoczęciem ich malowania. Nie trzeba tutaj żadnej twardej szczotki.

Wystarczy zamoczyć najzwyklejszą szmatkę w przygotowanym specyfiku i można działać. Rzecz jasna przed przystąpieniem do malowania należy odczekać na wyschnięcie ściany, jednakże efekty mycia mieszanką z mydła i wody są bardziej niż zadowalające.

Odblokowywanie zawiasów.

Każdy z nas niejednokrotnie narzekał na złe działanie różnego rodzaju prowadnic czy zawiasów w szafkach i szufladach w swoim domu. W celu poprawienia ich działania wystarczy użyć mydła. Jak to zrobić?

Ponownie chodzi o odpowiednie połączenie wody i szarego mydła. Roztwór musi być bardzo gęsty i nakładamy go na prowadnice w szufladach lub na zawiasy w szafkach. Oczywiście kluczem do osiągnięcia zamierzonego efektu będzie jak najszybsze zauważenie złego działania.

Mydło jako odplamiacz.

Jak wspomniano, mydło jest używane przez wielu z nas jako środek piorący. Mniej osób jednak wie, że mydła w przeszłości używano jako odplamiacza i z powodzeniem można używać go w takiej formie do dziś. Efekt jest zdumiewający.

Szare mydło potrafi usunąć nawet plamy z tłuszczu lub wina, jednak może zdarzyć się tak, że plama zostanie. Jeśli tak się stanie, wystarczy dodać do wody, w której zapieramy plamę odrobinę sody oczyszczonej i plama nie będzie nas dłużej denerwować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here