Mobilny internet domowy – jakie ma mocne strony?

0
2226
Mobilny internet domowy - jakie ma mocne strony?

Internet w domu od jednego z operatorów komórkowych to coraz częściej spotykane rozwiązanie. Z czego wynika jego popularność i jakie są zalety taniego Internetu mobilnego?

Mobilny Internet – czy to takie złe rozwiązanie w domu?

W pierwszych latach funkcjonowania Internetu mobilnego nie zawsze cieszył się on dobrymi opiniami. Z jednej strony pozwalał na korzystanie z sieci w miejscach, gdzie niemożliwe było zainstalowanie tradycyjnego łącza z kabla, z drugiej natomiast jego praktyczne wykorzystanie było dosyć ograniczone. Każdy z nas pamięta chyba pendrive, który należało umieścić w gnieździe USB. Prędkość działania nie powalała, a nierzadko dochodziło też do przerwania transmisji. Z reguły na takie rozwiązanie decydowały się osoby, dla których była to jedyna możliwość stałego dostępu do sieci.

Z biegiem lat technologie tego rodzaju uległy jednak sporym zmianom, przez co dziś wielu użytkowników decyduje się na tani Internet domowy w formie mobilnej nie z konieczności czy braku innych możliwości, a ze względu na dostępne dzięki niemu korzyści. Mocnych stron tego rozwiązania jest naprawdę wiele, choć mało kto zdaje sobie z nich sprawę. Warto dowiedzieć się więcej o rozwiązaniach sieci mobilnej w domu na miarę XXI wieku.

Mobilny Internet, czyli sieć przenośna

Największa przewaga sieci mobilnej nad tradycyjnymi rozwiązaniami zawarta jest w zasadzie już w samej nazwie. Mobilny Internet domowy wskazuje na to, że można go swobodnie przenosić i nadal cieszyć się dostępem do sieci, co nie jest możliwe przy stałym łączu z kabla. I tak faktycznie jest – router od operatora nie jest przypisany do jednego, konkretnego adresu czy miejsca, dlatego też możesz zabrać go ze sobą wszędzie tam, gdzie zechcesz, i cieszyć się stałym dostępem do sieci. Należy mieć jednak na uwadze to, aby nowa lokalizacja także znajdowała się w zasięgu sieci operatora, z którym podpisano umowę.

Nie można pominąć też faktu, że do mobilnego routera możliwe jest podłączenie wielu urządzeń w tym samym czasie. Dokładna ich liczba zależy od modelu, zwykle jednak dochodzi nawet do kilkudziesięciu. Zazwyczaj router charakteryzuje się również świetnym zasięgiem dochodzącym nawet do 150 metrów. Dzięki temu tani Internet domowy działa nie tylko w domu, ale też np. na podwórzu czy w ogrodzie.

Tani Internet domowy i prędkość

Ciekawym zagadnieniem związanym z Internetem mobilnym jest też prędkość. W przypadku stacjonarnych dostawców normą stało się oferowanie szybkości transmisji danych na poziomie kilkuset Mb/s. I o ile świetnie prezentuje się to w folderze reklamowym, o tyle przy prywatnym korzystaniu z sieci taka prędkość jest całkowicie zbędna. Otóż wszystkie czynności i procesy, do których większość z nas wykorzystuje Internet (poczta e-mail, social media, pobieranie i wysyłanie plików, oglądanie filmów online), wymagają transmisji danych w okolicy 20-60 Mb/s. A właśnie taką prędkość oferują zwykle operatorzy mobilni.

Na koniec pozostały różnego rodzaju gratisy i dodatki. Operatorzy komórkowi często proponują wraz ze swoimi usługami Internetu mobilnego różnego rodzaju „prezenty”, czasem to smartfon, a czasem nawet konsola PlayStation 4. Warto być na bieżąco z aktualnymi propozycjami, bo przy odrobinie szczęścia można naprawdę ustrzelić perełkę i oprócz doskonałego dostępu do sieci cieszyć się możliwościami najpopularniejszej konsoli do gier i rozrywki na świecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here