Mezoterapia – na czym polega i jakie są z niej korzyści?

0
1786
Mezoterapia – na czym polega i jakie są z niej korzyści?

Mezoterapia służy przede wszystkim poprawieniu wyglądu naszej skóry. Z uwagi na fakt, iż w przeważającej większości to kobietom zależy na tym, by wyglądać zawsze pięknie i młodo, to właśnie ta grupa osób powszechniej ją stosuje. Jakie korzyści wynikają z jej zastosowania? Zapraszam do lektury.

Rodzaje mezoterapii.

Podobnie jak wiele innych rozwiązań terapeutycznych, tak i mezoterapia nie jest pojęciem jednolitym. Mezoterapia dzieli się na trzy główne sposoby jej wykonywania. Idąc od najdelikatniejszej jej formy dzieli się ona na bezigłową, mikroigłową lub igłową.

Terapia bezigłowa polega na dostarczeniu komórkom impulsu wytworzonego przez specjalną aparaturę. Jest to najłagodniejsza forma mezoterapii, bowiem nie odczuwamy podczas jej trwania żadnego bólu. Formą pośrednią jest mikroigłowa mezoteria. Nie jest ona bardzo bolesna, polega na drobnym nakłuwaniu skóry igiełkami, tak by można było dostarczyć leki do wnętrza skóry.

Najbardziej skrajnym typem mezoterapii jest mezoterapia igłowa. W tym przypadku wstrzykuje się preparat dokładnie w miejscu, w którym chcemy zastosować mezoterapię. Powoduje ona dyskomfort, lecz nie jest bolesna, jak mogłoby się pozornie wydawać.

Wskazania i przeciwwskazania dotyczące mezoterapii.

Absolutnie mezoterapii nie powinno się stosować u pacjentów, u których stwierdzono jakikolwiek typ nowotworu. Ponadto jej stosowanie nie jest zalecane u kobiet w ciąży i w czasie karmienia piersią. Nie powinno się także przeprowadzać mezoterapii na osobach cierpiących na choroby tarczycy oraz serca. Każdy typ mezoterapii ma inne zastosowanie, stąd różnią się wskazania ze względu na to, jaką terapię chcemy zastosować.

Mezoterapia – na czym polega i jakie są z niej korzyści?

Jeżeli chodzi o terapię igłową, to stosować ją należy tylko i wyłącznie w przypadku, gdy chcemy odnowić zniszczoną skórę. W przypadku mezoterapii mikroigłowej, stosować ją należy przede wszystkim wtedy, gdy chcemy zapobiec wypadaniu włosów. Mikroterapię bezigłową stosujemy przede wszystkim w przypadku dążenia do redukcji zmarszczek.

Korzyści płynące ze stosowania mezoterapii.

Przede wszystkim przy określaniu korzyści płynących z mezoterapii, warto odpowiedzieć sobie na zasadnicze pytanie o skuteczność mezoterapii. Dzięki jej stosowaniu wyglądamy dużo młodziej, ponieważ zmarszczki znajdujące się dotychczas na naszej skórze ulegają redukcji. Niemniej jednak, nie jest to jedyna korzyść wynikająca z zastosowania mezoterapii. Do innych zdecydowanie należy powstrzymanie łysienia.

Taka sytuacja następuje, ponieważ mezoterapia prowadzi do ukrwienia wszystkich komórek i tym samym pomaga w ich regeneracji. Fakt, iż łysienie jest dolegliwością powodującą szczególnie dosyć wysoki dyskomfort, zabieg mezoterapii, zwłaszcza mikroigłowej jest bardzo często stosowany i zalecany osobom, które chcą by ich włosy odzyskały naturalny wygląd.

Niestety ta forma leczenia nie należy do najtańszych, jednak warto ją zastosować by móc cieszyć się młodą skórą i wyglądem przez wiele lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here