Kosmetyki z aloesem – dla każdego typu cery

0
2463

Niektórzy twierdzą, że aloes powinien znaleźć się w każdym domu. W obliczu zranienia, podrażnienia skóry czy oparzenia może okazać się idealnym lekarstwem. Posiada wiele cennych właściwości, z czego jest powszechnie znany. Jakkolwiek jednak podkreśla się często poprawę odporności dzięki wypijaniu jego soku, albo pozytywny wpływ na diabetyków, tak o właściwościach kosmetycznych mówi się nieco mniej. Warto więc trochę wzbogacić swoją wiedzę!

Czym jest aloes?
Aloes jest rodzajem jednoliściennych sukulentów liściowych, które występują w wielu różnych rodzajach i posiadają mnóstwo różnych zastosowań. Jako roślina o charakterze leczniczym aloes jest zresztą znany od wieków. U nas z pewnością nikt nie spotka tej rośliny w stanie naturalnym – rośnie bowiem na Półwyspie Arabskim, w Afryce i na Madagaskarze – ale każdy może mieć ją w swoim domu, w doniczce.
Aloes zwyczajny – najpopularniejszy – stosowany jest do leczenia oparzeń i odmrożeń. Posiada działanie przeczyszczające, nieznacznie bakteriobójcze i regenerujące. To również ważny składnik diety osób odchudzających się, jak również posiadających problemy ze zbyt wysokim poziomem cukru we krwi. Aloes wykazuje również spore działanie kosmetyczne, wpływając na skórę wręcz zbawiennie.

Aloes a skóra
Aloes to składnik kosmetyków przeznaczonych dla różnego rodzaju cery. Mogą go z powodzeniem stosować osoby starsze, jak i młode – wykazuje bowiem silne działanie pielęgnacyjne. Jakie dokładnie korzyści można zauważyć dzięki stosowaniu aloesu?
– włosy stają się mocniejsze i bardziej lśniące, ponieważ skóra głowy jest bardziej zadbana, cebulki odżywione, a wszelkie podrażnienia złagodzone
– usta są bardziej wypielęgnowane i wyraźnie piękniejsze, ponieważ skóra na nich jest chroniona przed przesuszeniem, a wszelkie zadrapania szybko się regenerują
– skóra twarzy czy dekoltu jest odmłodzona, chroniona przed powstawaniem nowych zmarszczek, wyraźnie bardziej jędrna i nawilżona
– osoby o skórze atopowej mogą cieszyć się szybszą regeneracją podrażnień i ich rzadszym występowaniem na ciele
– dzięki działaniu przeciwzapalnym osoby z cerą trądzikową mogą szybciej pozbyć się problemów.

Kosmetyki z aloesem najbezpieczniej jest zakupić. Aloes w czystej, skoncentrowanej postaci może bowiem wpłynąć na skórę niektórych osób drażniąco – dlatego zastosowanie właściwych proporcji to podstawa. Jednocześnie jednak należy wybrać kosmetyki naturalne, ponieważ są one dla skóry najlepsze. Takie produkty tworzy Laboratorium Kosmetyczne Ava – w ich ofercie są również towary z aloesem. Serum do twarzy, krem pod oczy, krem na dzień, krem na noc – wszystko to pozwoli zachować piękny, zadbany wygląd na długo!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here