Jakich posiłków unikać po wybielaniu zębów?

0
4259

Zabieg wybielania zębów nie należy do najtańszych, jednak jego głównym celem jest poprawienie samopoczucia oraz zapewnienie komfortu uśmiechu. Co więcej – wybielanie ma również podnieść poczucie własnej wartości, w związku z czym na taką przyjemność decyduje się coraz większa liczba osób. Niestety, nie każdy jednak ma świadomość, że po zabiegu należy zachować odpowiednią dietę i zastosować do zaleceń specjalisty. Co zatem jeść, a jakich posiłków unikać po wybielaniu zębów?

Biała dieta po wybielaniu zębów

Biała dieta to jeden z najczęściej zalecanych sposobów na utrzymanie efektów wybielania zębów. Przez dwie godziny od zakończenia zabiegu, można pić jedynie wodę mineralną, zaś w późniejszym czasie organizmowi nie wolno dostarczać posiłków, które zawierają jakiekolwiek barwniki spożywcze w składzie. 

Następnie, przez co najmniej dwie doby należy unikać wszelkich produktów zawierających barwniki. Są one bowiem dużym ryzykiem dla odwodnionego szkliwa, co oznacza, iż barwniki spożywcze mogą zostać wchłonięte, a efekt wybielania – utracony.

Najbardziej bezpiecznymi produktami, które można jeść to między innymi:

– nabiał;

– drób;

– ryby;

– produkty zbożowe;

– miąższ z kokosa.

Jak długo należy stosować białą dietę?

Biała dieta powinna trwać zgodnie z zaleceniami specjalisty. Najczęściej należy ją stosować od trzech do czternastu dni po zabiegu. Przestrzeń czasowa jest bardzo rozległa, jednak wszystko to za sprawą większej, bądź mniejszej absorpcji barwników spożywczych. Warto więc – dla bezpieczeństwa i pewności zachowania na dłużej efektu wybielania – ograniczyć produkty z barwnikami na dwa tygodnie lub – jeśli czas ten jest niemożliwy – przynajmniej jeden tydzień.

Czego nie wolno jeść po zabiegu wybielania zębów?

Oprócz produktów zawierających jakiekolwiek barwniki spożywcze, z własnej diety należy wyeliminować między innymi kawę z mlekiem. Co więcej – nie wolno również palić w trakcie stosowania białej diety, zarówno papierosów tradycyjnych, jak też i elektronicznych. Do produktów, których nie wolno spożywać zalicza się między innymi:

– alkohol;

– ser żółty;

– ser twarogowy z przyprawami;

– owoce, takie jak jagody, wiśnie, borówki, żurawina;

– warzywa, czyli buraki, kukurydza, czerwona kapusta etc.;

– wszelkie soki;

– napoje zimne, na przykład pepsi i coca-cola;

– napoje ciepłe, kawa i herbata;

– przyprawy, między innymi curry, chilli, cynamon, kurkuma;

– czekolada oraz wyroby zawierające kakao;

– ciemne sosy;

– zupy;

– wędliny, oprócz drobiowych.

Patrząc zatem na przykładowe, zabronione produkty, można zauważyć, że jest ich sporo. Jednocześnie zatem pojawia się pytanie: co można jeść?

Produkty dozwolone po zabiegu wybielania zębów

Wbrew pozorom, wiele produktów nie zawiera barwników, dlatego też można je śmiało wpisać do białej diety. Wśród nich zalicza się:

– nabiał, sery twarogowe, mleko, ser kozi, mozzarella, maślanki oraz jogurty naturalne, masło;

– napoje, czyli woda oraz mleko, a po kilku dniach od zabiegu również i kawa z mlekiem pita przez słomkę;

– mięso drobiowe – indyk, kurczak;

– ryby – krewetki;

– owoce morza;

– ryż, kasza jaglana i jęczmienna;

– produkty zbożowe, na przykład białe pieczywo, otręby owsiane, biały makaron;

– banany;

– warzywa białe, między innymi ziemniaki, czosnek, cebula, biała kapusta etc.

Idąc zatem za przykładem, nie trzeba bać się zabiegu wybielania zębów, ani późniejszej diety. Istnieje wiele produktów, które można do woli jeść, co jednocześnie przełoży się na duży wybór dziennego jadłospisu. Warto wspomnieć również, że produkty bez barwników można dowolnie łączyć. 

Źródło: Style White – Jak wybielić zęby?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here