Jak urządzić przedpokój w bloku? – Praktyczne porady

0
1400
Jak urządzić przedpokój w bloku? - Praktyczne porady

Urządzanie wnętrz w naszych mieszkaniach może być wyzwaniem. Najważniejsze jest efektywne wykorzystanie dostępnej przestrzeni, jednocześnie nie przytłaczając jej zbyt dużą ilością mebli. Obecnie na rynku mamy większą swobodę przy wyborze mebli do mniejszych przedpokoi, które nie rzadko stanowią również korytarz prowadzący do innych pomieszczeń w tym tak kluczowych jak łazienka. W takiej sytuacji musimy urządzić dostępną przestrzeń w sposób zapobiegający, potykaniu się o buty czy inne zbędne elementy przy każdym przejściu.

Jakie meble do przedpokoju?

Przede wszystkim minimalizm, nie chcemy aby nasz przedpokój przytłaczał na samym wejściu do mieszkania. Pamiętajmy, że najważniejsze jest pierwsze wrażenie, a to właśnie tutaj nasi goście będą go doświadczać. Standardowo powinniśmy poszukać miejsca na szafę dla okryć wierzchnich sezonowych z miejscem na ubrania gości, oraz miejscem na buty. Taki zestaw można nabyć w jednym meblu dlatego jeżeli tylko mamy wystarczająco dużo miejsca, powinniśmy iść w tę stronę. Jeden mebel nie powinien nas przytłoczyć, a przeważnie pomieści dużą ilość rzeczy. Zamykane szafy wyglądają schludnie nie ujawniając swoich zawartości. Są to swoiste garderoby do przedpokoju, których funkcja może się zmieniać w zależności od wielkości mieszkania. Najczęściej szafa posiada szafkę na buty i lustro. Część przeznaczona na obuwie może być wielopiętrowa i wysuwana co znacznie powiększy dostępną ilość miejsca oraz ułatwi dostęp do butów.

Kompletowanie zestawu mebli

Jeżeli mamy już szafę pojedynczą, bądź nie posiadamy wystarczająco dużo miejsca na szafę łączącą wszystkie funkcje, będziemy chcieli zwrócić swoją uwagę na osobne meble spełniające wszystkie podstawowe funkcje. W skrajnych przypadkach odpowiednio wysoko zamontowane wieszaki samonośne udostępnią nam miejsce poniżej dla szafki lub stojaka na buty, okrycia będą odpowiednio wysoko co nie pozwoli im się ubrudzić o obuwie, a lustro można powieść osobne na ścianie oszczędzając miejsce.

Ciasno nie znaczy nudno

Nawet w najciaśniejszych przestrzeniach można uzyskać interesujące wnętrze. Wybierając odpowiednie meble do przedpokoju nawet najmniejsze pomieszczenia mogą zaskakiwać. Biorąc pod uwagę nastrój panujący w pozostałej części mieszkania, możemy iść w stonowane wnętrza lub odważne nowoczesne czy nawet industrialne stylizacje. Ciekawie wyglądają lustra poprowadzone od jednego końca ściany poprzez sufit do ściany naprzeciwko. Powiększa to optycznie przestrzeń oraz daje możliwość obejrzenia się w kreacjach z obu stron. Nie należy obawiać się odważnych kolorów. Pastele są już passé, będą pasować jedynie w klasycznych wnętrzach gdzie zbyt odważna stylistyka przedpokoju zwyczajnie za bardzo odróżniałaby się od reszty mieszkania. Stanowczo polecamy kolory takie jak ciemny fiolet, błękit adriatycki, kawa z mlekiem, odcienie szarości, W połączeniu z meblami w kolorze czarnym wykańczanym szkłem i metalem uzyskamy nowoczesne i ciekawe wnętrze. Do tego lampa metalowa, wisząca jeżeli mamy wysokie pomieszczenie, przy sufitowa jeżeli nie mamy za wiele miejsca, będzie wisienką na torcie. Tak skomponowane wnętrze oczaruje naszych gości od pierwszego kroku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here