Dieta pudełkowa – 4 ważne zasady

0
1694
Dieta pudełkowa – 4 ważne zasady

Decydując się na dietę pudełkową nie możemy wybrać pierwszej lepszej firmy bez uprzedniego rozeznania się w temacie. Takie działanie może skutkować podpisaniem bardzo niekorzystnej umowy na dowóz dań, które nie będą odpowiadały naszym potrzebom. Może się tez okazać, że będą zawierały uczulające nas produkty.

Rodzaje menu

Po pierwsze sprawdź na stronie wybranej firmy jakimi rodzajami menu dysponuje. Dobra firma będzie rozumiała potrzeby klientów i opracuje kilka opcji diety. Z pewnością znajdzie się w nich taka standardowa, dla tych, którzy nie cierpią na żadne dolegliwości, nie chcą się odchudzać i nie muszą uważać na alergeny. Kolejną powinna być opcja dla wegetarian, a następna np. dla osób intensywnie ćwiczących. Dobrze byłoby również móc wprowadzić do wybranej diety swoje własne modyfikacje (np. wykluczenie alergenu). Wybierając dany rodzaj diety zapoznajmy się z jego głównymi zasadami. Jeśli będzie to dieta typowo eliminacyjna to przeczytajmy ten artykuł, który będzie bardzo przydatny w tym temacie. Warto jest przed podjęciem decyzji poczytać trochę o proponowanej diecie. Zapoznać się z jej wadami i zaletami.

Zapotrzebowanie energetyczne

Zapotrzebowanie energetyczne

Wybierając dietę pudełkową często obawiamy się, że nie będzie ona dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb. Dobrze jest, gdy mamy możliwość podania najważniejszych informacji na swój temat, które będą określały nasze zapotrzebowanie energetyczne. Do takich parametrów będą należały: płeć, wiek, aktualna waga, a także wzrost. Warto również określić swoją aktywność fizyczną, która będzie miała znaczący wpływ na ustalenie porcji kalorii. Dla takich obliczeń istotne będzie również główne założenie diety. Jeśli chcemy dzięki niej pozbyć się nadmiaru kilogramów, ale nie chcemy ćwiczyć to będzie potrzebna redukcja wielkości posiłków.

Jaka cena?

Kolejna jakże istotna kwestia jeżeli chodzi o dietę pudełkową. Tutaj należy dobrze sprawdzić cennik. Z pewnością kwoty będą zależne od wybranego przez nas wariantu diety. Taka dopasowana pod nasze indywidualne potrzeby, odbiegająca od standardowych propozycji może być droższa. W jej cenę wejdzie chociażby dodatkowa praca dietetyka. Kwota zależna będzie również od dziennej ilości dostarczanych posiłków. Na jej wysokość może mieć również wpływ okres trwania umowy, którą mamy zamiar zawrzeć. Bardzo często różnice w cenach wynikają z rodzaju stosowanych produktów. Wiele firm stawia na nowoczesne lub po prostu modne rozwiązania, które mogą okazać się droższe. Dlatego też najpierw trzeba zawsze zastanowić się nad swoimi własnymi potrzebami.

Dieta w pudełku

Dieta pudełkowa – dowóz

Jeśli decydujemy się na daną firmę to sprawdźmy na jakim terenie oferuje dostawy swoich produktów. Można to zobaczyć np. tutaj, gdzie firma wyraźnie zaznacza zakres swojej działalności. Następnie upewnijmy sie czy planowane dowozy będą odpowiadały nam godzinowo. Te informacje znacznie ułatwią nam podjęcie decyzji o wybraniu konkretnej firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here