Jak sobie ułatwić szukanie pracy

0
2073

Niestety, do każdego z nas od czasu do czasu dociera okrutna prawda: czas znaleźć pracę. Obojętnie, czy chcesz zmienić obecną, w której nie czujesz się doceniany, dopiero zaczynasz swoja drogę zawodową, czy szukasz nowej posady po restrukturyzacji etatów (dobra, powiedzmy sobie szczerze: po brutalnym i bezlitosnym zwolnieniu). W każdej sytuacji szukanie pracy może być drogą przez mękę. Podpowiadamy, jak to sobie ułatwić.

Nie pal za sobą mostów

Nawet jeśli odczuwasz gorycz i złość po tym, jak zostałeś potraktowany w poprzednim miejscu pracy, nie okazuj tego. Palenie za sobą mostów to najgorsze, co możesz zrobić w tej sytuacji. Daj się zapamiętać jako ktoś, kto dzielnie podpisał rozwiązanie umowy. Dlaczego? Po pierwsze, środowiska branżowe są bardzo małe, więc często okazuje się, że twój nowy pracodawca świetnie zna poprzedniego szefa i przy wspólnej kawie obgadają twoje zachowanie. A przecież zależy ci na pozytywnych rekomendacjach.

Ponadto, nigdy nie wiesz, czy za kilka lat nie powrócisz do tej samej firmy lub nie będziesz znów pracować dla tego samego człowieka. Rotacja między firmami jest bardzo duża, a źle byłoby zostawić po sobie negatywne wrażenie. No i jeszcze jedno – bardzo często koledzy z firmy lub nawet przełożeni mogą sami polecić cię do innej pracy. Warto wykorzystać takie znajomości.

Zadbaj o CV

To pewnie banał, ale CV to twoja najważniejsza broń w walce o nowe stanowisko. Od jego zawartości i wyglądu będzie zależało, czy twoja osoba przyciągnie uwagę rekruterów. Era jednostronnych CV czarną czcionką na białym tle już się skończyła. Pomyśl o czymś bardziej kreatywnym, jeśli twój zawód tego wymaga, zrób ciekawe, nieszablonowe portfolio. Za taką usługę warto nawet dodatkowo zapłacić – oryginalne, eleganckie, ładne i kompletne CV z pewnością się zwróci.

Skorzystaj z agencji pośrednictwa pracy

Samodzielne poszukiwanie pracy jest wyczerpujące. Wysyłane masowo CV i wszystkie oferty, na które odpowiadasz zaczynają się już powoli zlewać. Szukanie pracy na własną rękę ma wiele zalet, lecz także wiele wad. Przede wszystkim – zajmuje ci mnóstwo czasu, a jego wygospodarowanie nie jest łatwe, jeśli wciąż pracujesz na poprzednim stanowisku. Na dodatek bardzo często rozmowy o pracę okazują się stratą czasu – stanowisko było źle opisane, pracodawca tak naprawdę nie chce podpisywać żadnej umowy, a oferowane wynagrodzenie jest niewiele wyższe niż minimalna krajowa.

Tego rodzaju problemów możesz uniknąć, jeśli skorzystasz z agencji pośrednictwa pracy. People to agencja pracy, która zawczasu sprawdza i weryfikuje wszystkie oferty, o jej sposobie działania możesz znaleźć informacje na stronie People.com.pl. Dzięki temu nie stracisz czasu na chodzenie na rozmowy kwalifikacyjne, z których nic nie wynika. Agencja pośrednictwa pracy gwarantuje ci także, że miejsce, do którego idziesz będzie idealnie dopasowane do twoich wymagań i oczekiwań. To bardzo przyspiesza proces rekrutacji.

Ważne jest także to, że agencje tego typu respektują oczekiwania pracodawców. Oznacza to, że jeśli dostaniesz od nich konkretną propozycję, prawdopodobnie jesteś świetnie dopasowany do oczekiwań pracodawcy. I to nie tylko, jeśli chodzi o wykształcenie i doświadczenie, lecz także ze względu na wiek, cechy charakteru i tym podobne. W zasadzie pozostaje ci tylko dobrze wypaść na rozmowie kwalifikacyjnej i pokonać konkurencję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here