Jak przerabiać stare ubrania?

0
1991
Jak przerabiać stare ubrania?

Każda z nas wie, jak wiele zasobów portfela pochłania kupno ubrań. Każda z nas jednak pragnie każdego dnia czuć się trendy i wielu z nas jest po prostu przykro, gdy musi pozbyć się starych ubrań zalegających w szafie. Czy można coś zrobić, by użyć tych ubrań ponownie? Okazuje się że tak. Poniżej kilka wskazówek, jak dokonać przeróbki starych ubrań.

Nikt i nic nie zakaże nam rzecz jasna pójść do zakładu krawieckiego w celu przeróbki swoich starych ubrań, ale nie jest to konieczne. Można bez większego nakładu finansowego zrobić to w domowych warunkach. Najprościej jest to zrobić za pomocą maszyny do szycia, ale jeżeli nie masz biegłości w jej użytkowaniu, lepiej użyć nici i igły. Zaczynając rewolucję ubraniową idąc od góry, zatrzymajmy się przy bluzkach.

Przy skracaniu tego typu ubrania należy wymierzyć centymetrem krawieckim długość rękawa i przyciąć w odpowiednim miejscu, pamiętajmy o pozostawieniu odrobiny materiału na podszycie, tak by podkreślić kraniec ubrania. Jeśli chcesz trochę bardziej poeksperymentować, możesz do skróconego ubrania doszyć koronkę albo tiul. Granicą eksperymentów niech będzie granica Twojej wyobraźni. To da najlepsze efekty.

Idąc w dół, warto przyjrzeć się sukienkom i spódnicom. Tutaj pole manewru jest nieco większe, gdyż bardzo modne jest stosowaniu różnego rodzaju wzorków lub ozdób na spódnicach lub sukienkach. Wystarczy je po prostu doszyć w odpowiednim miejscu i cieszymy się odnowionym ubraniem.

Co zrobić, jeśli mamy staromodną sukienkę sięgającą aż do szyi? Przede wszystkim podkreślmy sylwetkę, czyli wytnijmy z niej dekolt. Tu warto posłużyć się innym ubraniem, tak by dopasować dekolt do naszego biustu. Pamiętajmy by z tym nie przesadzać, umiar jest tutaj wręcz wskazany. Zarówno sukienki jak i spódnice możesz także zawęzić, jeśli są na Ciebie zbyt szerokie. Co należy zrobić? Wystarczy wymierzyć szerokość ubrania i podszyć wystający fragment. Zalegająca w szafie sukienka jest gotowa do założenia.

Jak przerabiać stare ubrania?

Naszą ubraniową rewolucję kończymy na najbardziej powszechnie używanym gatunku ubioru, czyli na spodniach. Najprostszą i najszybszą formą obróbki starych spodni jeansowych i nie tylko jest przekształcenie ich w szorty.

Wystarczy przyciąć nogawki w interesującym nas miejscu i podszyć wystający materiał i mamy szorty jak nowe. W przypadku spodni mamy coś dla osób, które lubią puścić wodze fantazji. Mowa tutaj o będących coraz częściej w modzie dziurach. Po prostu weź nożyczki w dłoń i zgodnie z własnym upodobaniem tnij materiał.

Oczywiście nie przesadzaj, gdyż spodnie nie powinny być jednym wielkim sitem, jednakże rób to w taki sposób, jaki Tobie odpowiada. Co jednak jeżeli chcemy zwiększyć ilość takich elementów jak guziki na naszych spodniach? Nic prostszego! Wystarczy zaopatrzyć się w interesującą nas ilość i doszyć je do ubrania.

Gwarantujemy, że nie spadną one przy pierwszym użyciu (oczywiście, jeśli odpowiednio je doszyliśmy) i będziesz się cieszyć efektem spodni z wieloma guzikami, który jest bardzo modny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here