Jak bezboleśnie chodzić na wysokich obcasach?

0
2521
Jak bezboleśnie chodzić na wysokich obcasach?

Noszenie obuwia na wysokim obcasie jest bardzo modne, jednakże bardzo szkodliwe dla zdrowia, zwłaszcza kręgosłupa. Ponadto u kobiet można zaobserwować problemy ze stawami czy bóle w więzadłach. Czy jest jakikolwiek sposób na noszenie szpilek bezboleśnie? Okazuje się, że tak. Poniżej kilka wskazówek odnośnie tego, jak nosić buty na obcasach nie odczuwając przy tym bólu.

Na początek warto zadać sobie pytanie, czy musimy koniecznie chodzić w obuwiu na wysokim obcasie. Ze względu na negatywny wpływ na zdrowie, lepiej porzucić ich użytkowanie. Jeśli jednak koniecznie chcemy w nich chodzić, lepiej zaopatrzyć się w obuwie na słupku.

Dlaczego? Ten typ obuwia umożliwia pewniejszy ruch, ponieważ większa część stopy ma bezpośredni kontakt z podłożem. Najlepiej jednak zaopatrzyć się w but na platformie. Platforma w całości ma kontakt z podłożem i chodzenie w niej powoduje, że stopa jest nachylona odpowiednio względem buta, dlatego jest bezpieczniejsza dla kręgosłupa, jednakże nie każdemu platforma przypadnie do gustu.

Bezzwłocznie po zakupie należy przyzwyczaić nasze ciało do chodzenia w szpilkach. W jaki sposób? Przede wszystkim warto „rozchodzić” but przemieszczając się po domu. Tutaj podłoże jest stabilne i jest to doskonały trening chodzenia w szpilkach. Dzięki przygotowaniu stóp do ruchu w szpilkach zmniejszymy zdecydowanie ryzyko pojawienia się bólu w czasie ruchu.

Powierzchnia, po której się poruszamy nastręcza największych trudności osobie poruszającej się w szpilkach. Nie należy w nich biegać ani chodzić po nierównościach, ponieważ nietrudno w takim przypadku o kontuzję dolnych partii nóg. W szpilkach należy przemieszczać się bardzo wolno.

Dbanie o nogi to nie tylko odpowiednie przemieszczanie się po mieście w szpilkach. To także ich odpowiednia pielęgnacja po powrocie do domu. Bardzo pożądane jest, by spożytkować pewną ilość czasu na masaż stóp i wymoczenie ich w wodzie. Mięśnie stóp przestaną być sztywne i nie będziemy odczuwać bólu związanego z poruszaniem się w szpilkach.

Jak już wspomniano, poruszanie się w butach na obcasie, zwłaszcza wysokim powoduje chroniczne schorzenia kręgosłupa. Dlatego nie powinny być one jedynym użytkowanym przez nas typem obuwia. Zadbajmy, by czasem poruszać się w obuwiu z płaską podeszwą.

Jak bezboleśnie chodzić na wysokich obcasach?

Dzięki temu zdecydowanie zmniejszymy ryzyko choroby kręgosłupa i będziemy czuć się lepiej.

W przypadku kupna szpilek, przede wszystkim należy kierować się komfortem i wygodą. Trzeba zwrócić uwagę, czy rzemyk nie powoduje podrażnień skóry oraz czy buty bardzo dobrze leżą na naszej stopie po zamknięciu rzemyka. Jest to o tyle istotne, że zmniejsza ryzyko kontuzji. Ponadto im bardziej wygodne i komfortowe obuwie, tym lepiej się czujemy zarówno fizycznie jak i psychicznie.

Buty na obcasie przeznaczone są w głównej mierze dla kobiet, które pragną wyglądać elegancko. Jeśli zakładamy je od czasu do czasu, to nic w tym złego. Pamiętajmy jednak, że nawet w noszeniu jednego typu obuwia jakim są szpilki, należy zachowywać umiar.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here