Co potrafi robić nasze dziecko w trzecim miesiącu swego życia?

0
970
Co potrafi robić nasze dziecko w trzecim miesiącu swego życia?

Kiedy mijają pierwsze miesiące po narodzinach dziecka, najtrudniejsze chwile zazwyczaj są już za rodzicami. Jeśli dziecko rozwija się prawidłowo to z miesiąca na miesiąc staje się coraz bardziej radosne i pogodne co jest niezwykle ważne dla każdego kochającego rodzica. Co potrafi 3 miesięczne dziecko?
Każdy maluszek zmienia się z dnia na dzień, a czasem jego inne zachowanie nawet zaczyna niepokoić rodziców, którzy to zaczynają się zastanawiać czy z ich pociechą jest wszystko w porządku.
Co prawda niemowlę w tym wieku nie przysypia jeszcze całej nocy bez pobudki na jedzenie, ale budzi się już kilka razy mniej. Każde dziecko w tym wieku ma już swój rytm snu oraz czuwania. Zaczyna powoli doskonale rozumieć, że noc jest porą do spania, a nie do brykania.
Trzymiesięczne niemowlę jest także bardzo towarzyskie i gdy tylko zobaczy rodziców, śmieje się do nich oraz radośnie grucha. Natomiast pozostawione samo w łóżeczku głośno protestuje. Ponadto trzymiesięczny dzidziuś potrafi leżeć na brzuchu oraz unosić swobodnie główkę od góry. Leżąc w tej pozycji potrafi podpierać się symetrycznie na przedramionach oraz podnosić główkę tak wysoko, że jest w stanie patrzeć przed siebie prawie że na wprost. Pozwala to naszemu małemu obserwatorowi bardziej aktywnie uczestniczyć w życiu rodziny oraz sprawia , że dalszy rozwój trzymiesięcznego niemowlaka nabiera znacznego tempa.
Dziecko w trzecim miesiącu swego życia bardzo chętnie ćwiczy sięganie różnych przedmiotów. W tym wieku u niemowlaka chwytanie przestaje być już tylko odruchem, gdyż potrafi on trzymać grzechotkę i potrząsać nią dość długo.

http://www.metasetagalareta.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKilka słów o odchudzaniu
Następny artykułCo powoduje raka?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here