Co po maturze

0
1018
Co po maturze

Ostatnia klasa liceum czy technikum to okres w życiu każdego ucznia, który wywołuje stres i wiele zagadek – to w końcu moment, od którego ma zależeć przyszłość młodego człowieka, stającego na początku drogi do dorosłości. Matura ma pokazać, jak wiele się w tym czasie nauczyli, ile dowiedzieli i ile byli w stanie dać z siebie podczas sprawdzianu. Klasa maturalna kończy się po majowych egzaminach, a studia zaczynają dopiero w październiku. W ten sposób pojawia się najważniejsze w tym czasie pytanie dla młodego człowieka: „co po maturze?”
Czasu na zastanowienie się, co robić po maturze i jak najlepiej wykorzystać ten czas, wcale nie ma za dużo. Wszakże wakacje zaczynają się tuż po ostatnich majowych egzaminach. Aż kusi, żeby wysypiać się do południa, nadrobić zaległości w filmotece czy zwyczajnie robić jedno wielkie NIC. To jednak również idealny czas na to, żeby zacząć robić coś ze swoją przyszłością. Wydaje się to nieco skomplikowane, jednak wcale takie nie jest.
Co po maturze? Możesz zdobywać nowe doświadczenia – jesteś pełnoletni, a więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zacząć swoją pierwszą pracę i wiedzieć, czym dorosłe życie smakuje. Jeśli nie jesteś zwolennikiem spędzania wolnego czasu w miejscu zamieszkania, zawsze możesz poszukać dla siebie pracy sezonowej – na przykład nad morzem czy nad jeziorem, gdzie najchętniej szukają właśnie studentów z ważną legitymacją studencką. W ten sposób jednocześnie zarobisz coś, zdobędziesz doświadczenie, które będziesz mógł z dumą wpisać do swojego CV, a także wieczorami czy podczas weekendów będziesz mógł zwiedzać okolicę, odpoczywać i cieszyć się piękną pogodą oraz najdłuższymi w życiu wakacjami.
Możesz również zacząć podróżować – nawet, jeśli nie masz na swoim koncie zbyt dużych oszczędności. Przydadzą się do tego bilety z last minute oraz wiecznie spakowany plecak. W ten sposób możesz zwiedzić w kilka miesięcy naprawdę spory kawałek świata – możesz również spróbować podróżować stopem, chociaż nie wszyscy rodzice ten sposób poruszania się pochwalają. Możesz również sprawdzić, jak smakuje życie na letnich festiwalach z grupą przyjaciół, jeśli muzyka to twoje drugie imię.

http://www.babiniec-cafe.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułBiznes na wsi
Następny artykułStudia podyplomowe Gdańsk

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here