Cele sterylizacji i kastracji zwierząt

0
983
Cele sterylizacji i kastracji zwierząt

Sterylizacja i kastracja zwierząt jest bardzo ważna, ponieważ w czasach ich wysokiej bezdomności bardzo łatwo się rozmnażają i nie ma się kto nimi zająć. Poza tym dzięki sterylizacji zwierzęta unikają wielu poważnych chorób.

Co daje sterylizacja?

– dzięki sterylizacji zwierzęta są spokojniejsze, mają mniejsze wahania nastroju, nie rządzą nimi hormony i łatwiej je wychować oraz wytresować. Dzięki temu życie ze zwierzakiem jest o wiele przyjemniejsze, zarówno dla niego jak i dla nas.

– ten prosty, nieskomplikowany zabieg zapewnia naszemu pupilowi dłuższe życie, ponieważ obecnie rak narządów płciowych jest bardzo popularny. Oprócz nowotworu dzięki sterylizacji pozbywamy się też wielu innych uporczywych schorzeń

– sterylizacja lub kastracja wyklucza możliwość niechcianej ciąży w przypadku samicy, oraz niechcianego zapłodnienia i niepotrzebnego rozmnażania zwierząt w przypadku samca. Za dużo jest bezdomnych zwierząt i cierpią one bez opieki, więc warto zapobiegać takim wypadkom.

– instynkt rozrodczy i hormony męczą bardzo wiele zwierząt i niestety nie umieją one sobie z nim poradzić, dlatego nie powinniśmy być obojętni i odpowiednio zająć się zwierzakiem, zapewniając mu sterylizację lub kastrację, jeżeli wiemy, że nie możemy zapewnić szczeniętom godnego bytu. Takie możliwości ma jedynie profesjonalna, zarejestrowana hodowla zwierząt.

Jaki jest koszt sterylizacji? Wśród różnych gatunków zwierząt sprawa wygląda różnie. Cena zależy także od tego, czy zwierzak jest samicą czy samcem. Ile kosztuje sterylizacja kotki? Sterylizacja kotki kosztuje ok.130 zł, cena w przypadku kota balansuje na podobnej wysokości. Cena sterylizacji samicy psa kosztuje 270 zł (do 15 kg), 320 zł (do 30 kg), 370 zł (do 45 kg) i od 45 kg w górę koszt wynosi 420 zł. Cena kastracji samca psa kosztuje od 120 zł do 170 zł w zależności od wagi. Cena sterylizacji królika kosztuje do ok. 200 zł, a kastracji waha się między 70 – 100 zł.

Jeżeli pasjonujesz się zwierzętami, kochasz swoich podopiecznych i nie jest ci obojętne ich dobro, zdecyduj się na kastrację bądź sterylizację.

http://www.intelektualnie.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułKiedy umowa na czas nieokreślony?
Następny artykułZasiłki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here