Audi RS2 spalanie

0
1068
Audi RS2 spalanie

Audi RS2 to sportowy samochód osobowy zbudowany na bazie modelu Audi 80. Model produkowano w latach 1994-1995 i był efektem współpracy z firmą Porsche. Samochód ten produkowano głównie z nadwoziem typu Kombi, choć ciekawostka jest fakt, że wyprodukowano cztery sztuki modelu z nadwoziem typu Sedan. Wiele części w tym samochodzie zapożyczonych jest z innych modeli Porsche, na przykład lusterka, kierunkowskazy w zderzaku, czy pompa paliwowa z Porsche 911.
W klasie średniej RS2 nie miał właściwie żadnej konkurencji, rywalami tego modelu był na przykład Mercedes 500e, lub BMW M5, jednak Audi RS2 górował nad tymi modelami dzięki swoim osiągom, oraz napędem na obie osie, co pomagało przenosić na asfalt dużą moc.
Model wyposażony był w silnik Audi ADU – pięciocylindrową turbodoładowaną jednostkę z dwudziestoma zaworami oraz elektronicznym wtryskiem paliwa Bosch. Ten silnik rzędowy montowany był w topowych sportowych samochodach produkowanych przez koncern Audi w latach dziewięćdziesiątych dwudziestego wieku.
Ten model produkowany był w jednym tylko wariancie silnika-niezawodnym 2, 2 316 KM 232 kW, w przypadku którego średnie spalanie wynosiło około 14, 3l/100km. Jak wiadomo w Audi RS2 spalaniejak w każdym innym modelu uzależnione jest od terenu oraz stylu jazdy, zatem w przypadku jazdy oszczędnej minimalne zużycie paliwa wynosi według wielu raportów spalania około 10, 2l/100km, minimalne średnie zużycie paliwa wynosi około 12, 1l/100km zaś w przypadku jazdy bardziej rozrzutnej maksymalne średnie zużycie paliwa wynosić mogło nawet niebagatelne 20, 6l/100km. Maksymalne średnie zużycie paliwa można osiągnąć głównie poruszając się w cyklu miejskim, który sprzyja dzięki na przykład nieregularnej prędkości, staniu w korkach większemu poborowi paliwa.
Audi RS2 produkowane było z manualną sześciostopniową skrzynią biegów Getrag. Łącznie od marca 1994 do Lipca 1995 wyprodukowano 2895 sztuk tego modelu.
Audi RS2 raczej trudno nazwać samochodem ekonomicznym, jednak dzięki swej solidności i innowacjom wynikłym ze współpracy z firmą Porsche dziś ma on miano klasyka, który ma wielu zwolenników.

http://www.getmoto.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here