8 sposobów jak zadbać o paznokcie

0
1999
Jak dbać o paznokcie

1. Dieta to podstawa

Podstawą pięknych paznokci jest dobry tryb życia oraz dieta wartościowa w witaminy oraz minerały. To, co jemy, ma kolosalny nacisk na jakość naszej skóry, włosów lub właśnie paznokci. Pamiętajmy, żeby do własnych nawyków żywieniowych włączyć artykuły bogate w witaminę A także witaminy z grupy B oraz te mające białko, wapń, żelazo, cynk, krzem oraz miedź.

2. Dłonie potrzebują ciągłego nawilżania

Dbanie o paznokcie rozpoczynamy od nawilżania dłoni. Są one narażone m.in. na wysuszanie (choćby od suszarek w publicznych toaletach), zmiany ciepłoty (jeśli wychodzimy zimą na dwór), za dużą temperaturę (promienie słoneczne) lub detergenty (przy zmywaniu lub czyszczeniu). Wcale nie należy zapominać o zakładaniu gumowych rękawic przy pisaniu prac domowych a nie winno się rozstawać z kosmetykiem do rąk. Nasze ręce wysusza chociażby umycie ich mydłem, więc konieczne jest systematyczne nawilżanie oraz żywienie.

3. Zbawienne funkcjonowanie oliwy

W codziennej pielęgnacji paznokci warto także zwrócić uwagę na ich skracanie. Nożyczki oraz cążki potrafią skutkować rozdwajanie paznokci, więc dobrze będzie dobrać pilnik, a to najlepiej szklany lub papierowy zamiast metalowego. Istotne również, by piłować paznokcie w jednym kierunku, pod kątem ok. 45 stopni, a nie prostopadle. Jednak przed wycinaniem skórek dobrze jest je zmiękczyć 20-30 min. w miksturze sporządzonej z dwóch łyżek świeżego wyciągu z ananasa oraz 1 łyżki oliwy z oliwek. Nie chodzi natomiast przesadzać z częstotliwością wycinania skórek, ponieważ im częściej są wycinane, tym już rosną.

4. Kąpiel solna

W celu wzmocnienia paznokci oraz, przy okazji, wygładzenia dłoni, warto zafundować im pełną minerałów kąpiel z dodatkiem soli morskiej. Solankę należy przygotować w miseczce, a potem położyć w niej ręce na ok. 30 minut. Jeśli zabieg będziemy powtarzać parę razy w tygodniu, zadowalające wyniki pojawią się już kilkunastu dniach.

domowe odżywki do paznokci to naturalne piękno dłoni

Plan pielęgnacji paznokci dla ciebie:

1. Systematycznie smaruj ręce kosmetykiem do rąk, a stopy – kosmetykiem do stóp. Wmasuj go i w palce – podziała wówczas na paznokcie oraz skórę wokół nich. Kosmetyki do rąk stosuj po każdym moczeniu rąk (po myciu, zmywaniu itp.). Dobrze, by miały filtry UV (skóra rąk łatwo się starzeje).

2. Skóra rąk oraz paznokcie nie lubią gorącego powietrza, np. z suszarek elektronicznych. Staraj się ich nie używać, a jeżeli nie masz różnego wyjścia – już następnie wetrzyj w ręce krem (miej go zwykle w torebce!).

3. Często rób dłoniom peeling, porządnie wmasowując go te w palce. Nie uszkodzisz paznokci, a skórki wokół będą delikatne oraz zadbane.

4. Systematycznie malujesz paznokcie kolorowym lakierem? Zrób przerwę na terapię odżywkową – naprawdę tego potrzebują. Pamiętaj, iż zadbane paznokcie pomalowane tylko odżywką (bezbarwną czy mleczną) są niezwykle seksowne.

5. Odżywki oraz wyciągi do zmywania stosuj na noc. Wówczas podziałają efektywnie.

6. Maseczka Oliwkowo – Cytrynowa. Kto powiedział, iż maski są zarezerwowane wyłącznie dla osoby oraz włosów? Nasze paznokcie także potrzebują intensywnego odżywienia. Z tego powodu powinnyśmy od czasu do czasu nakładać na nie oliwę z oliwek wymieszaną z wyciągiem z cytryny, a potem założyć rękawiczki. Okres istnienia zabiegu to parę godzin, więc warto wykonywać go na noc, już przed snem.

7. Wycinanie skórek. Zastanawiasz się lub wycinać skórki? O znacznie ciekawszym wyjściem jest ich delikatne odsunięcie profesjonalnym patyczkiem. Wcześniej możesz nałożyć na nie środek, jaki ma funkcjonowanie zmiękczające. Pamiętaj, iż zabezpieczają paznokieć przed przeróżnego typu drobnoustrojami! Gdy pomimo to zdecydujesz się na wycinanie skórek, zatroszcz się o to, żeby zabieg został wykonany wysterylizowanymi narzędziami.

8. Warto także zainwestować w tanie artykuły, które otrzymamy w każdej aptece, dosłownie za parę złotych. Dobrze jest wcierać w paznokcie olejek rycynowy oraz płynną witaminę A czy E. Witaminy zadbają o kondycję paznokci, a olejek pozwoli, by szybciej rosły. By te diety były dobre, zdecydowanie musimy zrezygnować ze zmywacza do paznokci z acetonem, a również robić przerwy w malowaniu paznokci w bardzo nasyconych barwach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here