11 domowych sposobów na afty

0
2224
11 domowych sposobów na afty.

Afta, czyli dolegliwość związana z pojawianiem się owrzodzeń w ustach dotknęła każdego z nas. Nie wiadomo co ją dokładnie powoduje, jednakże są sposoby by sobie z nią radzić i to w domowych warunkach.

Poniżej przedstawiamy 11 sposobów na radzenie sobie z aftami.

Pierwszym ze sposobów na walkę z aftami jest użycie spray’u ze znieczuleniem. Przede wszystkim ważne jest to, że olejki z mięty czy eukaliptusa, z których robimy preparat znieczulają nerwy, stąd łagodzenie bólu. Czego potrzebujemy do jego wykonania? Potrzebne będą wspomniane olejki z mięty lub eukaliptusa oraz oliwa z lub olej z nasion winogronowych.

Innym sposobem jest zastosowanie herbaty rumiankowej. Dlaczego jest pomocna?

Ponieważ bisabolol znajdujący się w rumianku ma działanie antyseptyczne, co pozwala na uśmierzenie bólu. Podobnie jak rumianek działa szałwia, używana przez Amerykanów na długo przed tym, jak poznała jej lecznicze właściwości dzisiejsza medycyna

Mówiąc o olejach, nie sposób nie wspomnieć o oleju kokosowym. Ten wyśmienity w smaku produkt jako eliminator stanów zapalnych jak i różnego rodzaju bakterii sprawdza się świetnie w walce z aftami. Nie inaczej jest z olejkiem goździkowym. Ten ostatni zawiera eugenol, który zna chyba każdy dentysta, bowiem odpowiada on za uśmierzenie bólu zębów.

Olejek kokosowy sprawdza się nie tylko samodzielnie. Równie dobry efekt uzyskamy przy użyciu wosku wraz z olejkiem. Ta metoda polecana jest przede wszystkim dla osób noszących protezy lub aparat na zębach, które podrażniają miejsce owrzodzenia.

Innym środkiem posiadającym właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne jest miód. Nakładając miód bezpośrednio na aftę, spowodujemy uśmierzenie bólu. Pamiętajmy by do miodu dodać odrobinę wody, tak by konsystencja była mniej gęsta.

Bardzo dobrym rozwiązaniem w przypadku walki z aftami jest zastosowanie znanego przez kucharzy pieprzu cayenne. Jest to ostra przyprawa zawierająca kapsaicynę, która rozprowadza ból po organizmie, nie skupiając go w jednym miejscu. W celu zastosowania metody należy zmieszać pieprz z wodą i wacikiem kosmetycznym nakładać go na aftę.

Kończąc wątek roślin służących do zwalczania aft, nie sposób zapomnieć o aloesie. Jest to roślina idealna do zastosowania w walce z wszelkiego rodzaju podrażnieniami, krostami, itp. Ponadto pomocny jest w przypadku poparzeń spowodowanych przez długotrwałe przebywanie na słońcu. W celu zwalczania aft, używamy żelu pozyskiwanego z aloesu.

Czy nabiał może być dobrym rozwiązaniem przeciwko aftom? Zdecydowanie tak. Zastosowanie jogurtu pomaga poprawić równowagę bakteryjną w organizmie i jedzony codziennie sprawdza się bardzo dobrze w przypadku eliminacji aft.

11 domowych sposobów na afty.

Ostatnim przez nas przedstawianym środkiem jest ten niezbędny do życia i używany codziennie – woda. W tym przypadku warto przygotować sobie roztwór wody z solą oraz podgrzać. Dlaczego? Sól służy to przemywania rany, a ciepła woda działa kojąco na ból, dzięki czemu uzyskujemy pożądany efekt w walce z aftami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here