Zasada projektowania ubrań – praca projektanta odzieży

0
1860
projektantka mody

Podstawowym zajęciem należącym do projektanta odzieży jest przede wszystkim opracowanie projektów ubrań. Kieruje się on głównie specjalistycznymi zasadami, wynikającymi z profesjonalizmu zawodowego. Zasady te dopinają wszystko na ostatni guzik oraz sprawiają, że powstałe z nich inspiracją są nie tylko stylowe, ale również odpowiednio dopasowane. Jak wygląda praca projektanta odzieży od kuchni? Koniecznie sprawdź!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/projektant-odziezy-i-zasady-projektowania-ubran/

Projektant odzieży oraz zasady projektowania ubrań

Jest to prawda, że osoba zajmująca się projektowaniem odzieży jest poniekąd artystą, który tworzy dzieła w swoim zawodzie. Muszą być one nie tylko piękne, ale również praktyczne. Dlatego tak ważne w jego pracy jest to, aby najpierw poznał człowieka, dla którego wykonuje ubranie. Dzięki temu, będzie w stanie wykonać ubranie dopasowane do płci, wieku, a także rozmiarów ciała danej osoby. W niektórych przypadkach projektant posiada swój target, w którym się trudni. 

Uroda jest warta podkreślenia

Uroda człowieka, a w zasadzie jej typ odgrywa zasadniczą rolę w etapie projektowania odzieży. W ramach urody wyróżnia się zasadniczo cztery typy i trzy podtypy. Projektanci odzieży z odpowiednim wykształceniem znają wszystkie typy oraz wiedzą, w jaki sposób dopasować je do danego charakteru kolorem, materiałem, a także krojem. 

Dobry rysunek to podstawa projektu 

Projektant odzieży na etapie swojej edukacji dowiaduję się, jak bardzo drobiazgowo rozliczany jest z rysunku. W pracy takie osoby nie ma miejsca na niedbałość czy brak precyzji. To właśnie na jej podstawie bazuje wykonawca, który każdy centymetr materiału musi wymierzyć tak, aby precyzyjnie uszyć całą kolekcję.

Coś więcej niż zwykłe ubranie

Dla niektórych odzież jest czymś więcej, niż tylko zakładanym na siebie materiałem. Przez ubrania możemy opisywać siebie oraz swój charakter. Projektant odzieży nie jest jedynie rzemieślnikiem, ale również artystą tworzącym piękne dzieła. Taka osoba dobrze wie, których materiałów używać oraz jak dobrać odpowiednie faktury i kroję. Ubiór dla niektórych jest bardzo ważny w życiu. Niektórzy przez ubiór mogą poczuć się bardziej pewni siebie. Znane jest powiedzenie: „Jak Cię widzą, tak Cię piszą”. Można je rozumieć tak, że to jak się ubieramy, kreuje nasze wewnętrzne „ja”. 

Zobacz też: http://www.30wtrampkach.pl/projektowanie-firmowego-logo-u-grafika/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here